İş sitesi ve profesyonel sosyal ağ platformu LinkedIn, kullanıcıların profillerine bir web sitesi bağlantısı eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, profillerinde Oluşturucu Modu etkinleştirilmiş olan kullanıcılar, profillerinin üst kısmında kullanıcı adlarının ve açıklamalarının altında ve takipçilerinin ve bağlantılarının üzerinde görünecek bir bağlantı ekleyebilecekler.

Oluşturucu Modunu devre dışı bırakmaya karar veren LinkedIn kullanıcılarının artık profillerinde bir web sitesi bağlantısı görünmeyeceğini belirtmekte fayda var.

Tanıdık olmayanlar için, Microsoft’a ait şirketin Oluşturucu Modu, kullanıcıların en çok yayınladıkları konuları belirtmek için hashtag eklemelerine olanak tanır ve ayrıca bir kullanıcının Öne Çıkanlar ve Etkinlik bölümlerini, içeriklerini daha belirgin bir şekilde gösterebilmeleri için profillerinin en üstüne taşır. Bu özellik ayrıca LinkedIn’deki içerik oluşturucuların takipçi oluşturmasına yardımcı olmak için “Bağlan” düğmesini “Takip Et” olarak değiştirir.

Yakın tarihli bir duyuruda, LinkedIn’deki küresel topluluk ve içerik oluşturucu başkanı Andrei Santalo, bir kullanıcının profiline bağlantı ekleme yeteneğinin, işletmeleri, kişisel web siteleri, etkinlikleri veya portföyleri için görünürlüğü artırmayı amaçladığını açıkladı.

Platformda zaten Oluşturucu Modunu etkinleştirdiyseniz, profilinizin en üstüne bir bağlantı eklemek için girişinizin düzenle simgesine (kalem olarak gösterilen) tıklamanız, web sitesi bölümüne kaydırmanız, URL’nizi eklemeniz yeterlidir. ve metni bağlayın ve kaydet’i tıklayın.

Bu, LinkedIn’in henüz en büyük güncellemesi olmasa da, içerik oluşturucuların platformdan web sitelerine trafik oluşturmaları için kolay bir yol sağlarken, bağlantının bağlantı metni bir harekete geçirici mesaj olarak kullanılabilir. Bu bağlantıların muhtemelen nofollow bağlantılar olacağını unutmayın.

Bu özelliğin başarısına bağlı olarak, LinkedIn bunu profilleri Oluşturucu Moduna ayarlanmamış kullanıcılara genişletmeye karar verebilir. Ancak, Oluşturucu Modunu etkinleştirmenin hiçbir maliyeti yoktur ve doğrudan profilinizden kolayca yapılabilir.

Aracılığıyla Arama Motoru Arazigenel-6