DoğrusalBMühendislik liderlerinin geliştirme ekiplerinin iş akışını optimize etmelerine yardımcı olan bir girişim olan , bugün Tribe Capital liderliğindeki 50 milyon $’lık B Serisi’ni topladığını duyurdu. Yeni yatırımcı Salesforce Ventures’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Battery Ventures ve 83North da bu tura katılarak şirketin toplam fonunu 71 milyon dolara çıkardı.

Şirket, 2021’deki 1.500 geliştirme ekibi olan kullanıcı tabanını bugün 5.000’in üzerine çıkarmayı başardığını söylüyor. Şu anda kullanıcıları arasında Bumble, BigID, Cloudinary, Unbabel ve Drata’yı sayıyor.

LinearB’nin en önemli vaatlerinden biri, mühendislik yöneticilerine geliştirici verimliliği hakkında daha fazla gösterge panosuna erişim sağlamanın ötesine geçmesidir. Bunun yerine LinearB, onlara geliştirme iş akışını da nasıl optimize edebilecekleri konusunda daha fazla bilgi sağlamak istiyor. Bunu, ekiplerin nasıl çalıştığına ilişkin verileri toplamak için çok çeşitli mevcut DevOps araçlarıyla entegre ederek yapar. Döngü süresi, dağıtım sıklığı, işler raydan çıktığında ve arıza oranlarını değiştirdiğinde ortalama geri yükleme süresi gibi ölçümleri izler.

Resim Kredisi: DoğrusalB

Bu veriler, LinearB’nin yaptıklarının merkezinde yer alır ve belirli bir şirkette geliştirici üretkenliği için bir temele benzer bir şey sağlar. Ancak oradan, kullanıcılar iş akışlarında nerede darboğazlar olduğunu veya şu anda hangi ekip üyelerinin biraz fazla olduğunu görmek için daha derine inebilir.

Buna ek olarak, LinearB ayrıca ekiplerin kendi ilerlemelerini takip edebilmeleri için kendi hedeflerini belirlemelerine yardımcı olur ve ayrıca Jira biletleri oluşturmak gibi rutin görevleri otomatikleştirmelerine yardımcı olur (çünkü genellikle bir geliştirme ekibinin yaptığı şeyin merkezinde olsa da, hiç kimse Jira’yı yönetmekten hoşlanmaz) biletler).

LinearB CEO’su ve kurucu ortağı Ori Keren bana, Mühendislik Başkan Yardımcısı’ndan bireysel geliştiriciye kadar herkes için değer sağlamaya odaklanmanın aynı zamanda hizmetin temel bir ilkesi olduğunu söyledi. Hem kendisi hem de kurucu ortağı Dan Lines daha önce Ar-Ge ve mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcıları olarak çalıştılar ve hizmeti oluşturmaya başladıklarında akıllarında olan kullanıcı karakteri buydu.

Keren, bu konuda erken bir başarı elde ettiklerini, ancak müşterilerine gerçekten en fazla değeri sağlamak için rotayı değiştirmek zorunda olduklarını söyledi. “Gerçek felsefemiz, iyileştirmenin aşağıdan yukarıya gelmesi gerektiğidir” dedi. “Bu aracı kullanan geliştiricilere sahip olmalısınız, takım liderlerine, cephe yöneticilerine sahip olmalısınız. Gerçekten çok hızlı bir şekilde, başarılı bir şirket olmak istiyorsak, kendi eksenimizi değiştirdiğimizi söyleyemem, ancak bir şekilde hızlı bir şekilde uyum sağladık ve şöyle dedik: araca girdiğinizde, araçtaki her kişi için bir şeye sahip olması gerekir. mühendislik organizasyonu: geliştiriciler, ekip liderleri ve ayrıca mühendislik yöneticileri için.”

Bu, ekibin 2020’nin başlarında öğrendiği bir şeydi ve COVID pandemisinin tam bu sıralarda vurmasıyla birçok şirket, geliştirme süreçlerini hızlandırmak için kendi projelerini hızlandırma gereğini gördü. Geliştiriciler, projelerinin maliyetini ve bunun yerine döngü süresini takip etmekle çok fazla ilgilenmese de, her ikisi de aynı verilerden yararlanır.

Şirket, kullanıcılarının projeyi kullanmanın ilk 120 günü boyunca dağıtım hızlarının %64 arttığını gördüğünü söylüyor. LinearB COO’su ve kurucu ortak Dan Lines, “Yalnızca geliştirici ekiplere yardımcı olan bir araç oluşturmuyoruz, yazılım geliştirmenin gerçekleştirilme şeklini iyileştirmek isteyen bir mühendislik liderleri topluluğu da oluşturuyoruz” dedi.

Şirket, yeni finansmanı kendi geliştirme ekipleri arasında genişletmek ve aynı zamanda pazara açılma çabalarını genişletmek için kullanmayı planlıyor. Keren, ürün açısından ekibin iş akışı optimizasyon araçlarını ikiye katladığını söyledi. “Geliştirici iş akışı optimizasyonuna çok yatırım yapacağız” dedi. “Geliştirici üretkenliğinin, bunda harika olmak istiyorsanız, geliştiricilere yardımcı olmanız gerektiğine inanıyoruz – işi yapan insanlar bunlar.”genel-24