Aileler tüm şekil ve boyutlarda gelir. Sevgi dolu ve besleyici olabilirler, gürültücü ve küstah olabilirler, huysuz ve sinir bozucu olabilirler. bu Hızlı ve Öfkeli Aile teması üzerinde çalışan franchise, son taksitin çekilmesine sadece birkaç gün kaldığında, ikincisi oldu. hızlı 10yönetmen Justin Lin düşünülemez olanı yaptı: bıraktı.

Yönetmenler daha önce üretimin ortasında değiştirildi, Bohemian Rhapsody ve Solo: Bir Star Wars Hikayesi güncel örneklerdir. Ancak bunlar film yapımcılarının işten atıldığı olaylardı. Bu durumuda hızlı 10Yeterince olan yönetmendi. Yeterince sürekli değişen senaryo, yeteri kadar bir yapım süreci Hızlı film ve filmin başrol oyuncusu ve yapımcı arkadaşı Vin Diesel’den yeterince yönetmen, birden fazla kaynak söylüyor Hollywood Muhabiri.

Lin, filmde yazma görevlerini üstleniyordu ve içinde kilitli bir senaryo olduğuna inanıyordu. Universal ve Diesel’in başka düşünceleri vardı. Ukrayna’daki savaşın ortasında, Doğu Avrupa’daki konumu nedeniyle güvence altına alınan kilit bir konum kesildi. Ve film hala kötü adamlarından birini atamamıştı. Bunun da ötesinde, Lin kuma çizgiler çizmeye çalışırken bile stüdyo, bazı aktörler için diyalogları cilalamak üzere Londra’ya bir yazar göndereceğini söyledi; bu beklenen bir hareketti ancak görünüşe göre Lin tarafından hoş karşılanmadı. , diyor kaynaklar.

Sürekli hareket eden hedef, 23 Nisan’da Diesel ile “büyük bir anlaşmazlığı” olan tecrübeli Lin için çok fazla olduğunu kanıtladı. Dört kişilik toplantı Diesel’in yeni notlar almasıyla başlamıştı. Çarpılan bir kapıyla sona erdi. Bir kaynak, “Justin sonunda buna yetti ve ‘Bu film benim akıl sağlığıma değmez’ dedi” diyor. Hem Lin hem de Diesel bu hikaye için yorum yapmayı reddetti.

Evrensel bir sözcü söyledi THR: “Justin Lin’in ayrılmasına yol açan herhangi bir yaratıcı farklılık, diğer yapımcılar, oyuncular veya ekiple değil stüdyoyla ilgiliydi.”

Anın sıcağında Lin, filmle işinin bittiğini söyledi. Stüdyo onu ciddiye aldı. Ve 25 Nisan’a kadar, Lin’in üretimden çıkması için bir anlaşmaya varıldı. Yapımcı olarak katılmaya devam edecekti. Mürettebatın büyük bir kısmı üzerinde çalıştı F9 Lin ile ve bir büyü için bir sonraki hamlelerinin ne olması gerektiğini merak etti, ancak içerdekilere göre Lin, devam etmeleri için onay verdi. Ne olursa olsun, kaslı araba otoyolda hızla giderken sürücüsünü kaybetmişti.

Patlamadan üç gün sonra, 26 Nisan’da Lin, ayrıldığını duyurdu. Hızlı sosyal medya kanalları. “Universal’ın desteğiyle, yönetmen olarak geri adım atma konusunda zor bir karar verdim. Hızlı X” diye yazdı, ayrıca oyuncu kadrosuna ve ekibine destekleri için teşekkür etti ve “film tarihindeki en çeşitli seriyi” oluşturmaya yardımcı olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Lin’in ayrılması aylar sürdü ve şimdi neredeyse 21 yaşında olan film serisinin dönüştüğü yüksek düdüklü tencere ortamına bir bakış sunuyor. Ayrıca stüdyosu Universal Pictures, başrol oyuncusu ve yapımcısı Diesel ve Sturm und Drang’da mega-gişe rekorları kıran bir filme yakalanmış herhangi bir yönetmen için risklerin ne kadar yüksek olduğunu da gösteriyor.

Lin, neye bulaştığını herhangi bir yönetmenden daha iyi biliyordu. hızlı 10. Beş yönetmişti Hızlı üçüncü taksitle başlayan filmler, Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift. Seriye, özellikle 2011’lerde, basit ve mütevazı bütçeli araba odaklı bir aksiyon filminden, dünya çapında, akrobasi şatafatlı bir küresel gişe canavarına kadar rehberlik etti. Hızlı beşDwayne Johnson’ı getiren ve yeni rotayı belirleyen: büyük isimler, daha büyük parçalar.

Lin 2021’lerden geliyordu F9: Hızlı Destanpandemi sırasında serbest bırakılma talihsizliği yaşadı. Dünya çapında 726 milyon dolarlık bir brüt, motor yağınızı kaybedecek bir şey olmasa da, o zamandan beri en düşük sonuçtu. Hızlı beş. 10. bölümün ahır brülörü yapılması için baskı vardı ve yönetmen biraz ara vererek anahtarı kontağa soktu ve hemen bir sonrakini üzerinde çalışmaya başladı.

sürdürmek için Universal üzerindeki baskı Hızlı franchising çok büyük. Sinemada 6 milyar dolara yakın hasılat elde ederek, stüdyo tarihindeki en büyük franchise. Ama 20 yıl sonra, filmler olağanüstü pahalı hale geldi.

Kaynaklar anlatıyor THR o Hızlı 10′bütçesi 300 milyon doların üzerine çıkıyordu ve bu da herhangi bir pazarlama ve tanıtım harcaması olmadan. Bunun yüz milyondan fazlası, yıllar içinde balonlanan ve stüdyonun Charlize Theron gibi aktörler için yedi ve sekiz haneli yüksek maaşlarla hokkabazlık yaptığını gören çizgi üstü maliyetler içindir. Momoa ve Brie Larson ve gaziler Michelle Rodriguez, Ludacris ve Tyrese Gibson. Tüm bu rakamlar Diesel’in önüne gelen ücretlerle karşılaştırıldığında sönük kalıyor. (Evrensel yorum yapmayı reddetti.)

Diesel, dünyanın bu noktasında dikkate alınması gereken kendi kişiliği haline gelmişti. Hızlı franchise. Uzun zaman önce baskın güç olmuştu ve geniş kasını esnetmekten korkmuyordu. Dwayne Johnson ile olan çatışması, eski süperstar güreşçinin franchise’ı bırakmasına yol açtı – hatta halka ulaşmayı reddetti. Ve filmlerin yazım süreci en hafif tabirle alışılmışın dışındaydı. İçeridekiler, yazarların aksiyon sekansları kaleme alacağını ve Diesel’in onlara “evet” veya “hayır” diyeceğini ve yönetmene onları uygun hale getirme işini bırakacağını söylüyor. Ya da değil, eğer Diesel fikrini değiştirirse. Birkaç tanesinin yapımını yakından görmüş bir içeriden biri, “Bütün süreç, hareket etmeyi asla bırakmayan bir mozaiktir” diyor. Hızlı filmler.

Hızlı trajik değilse de talihsiz aksiliklerden payına düşeni aldı. 2013 yılında Diesel ile birlikte filmlerde rol alan Paul Walker, prodüksiyona ara verdiği sırada bir trafik kazasında öldü. Stüdyo, yapımcılar ve yönetmen James Wan hem Walker’ı onurlandırmanın hem de onsuz ilerlemenin yollarını buldukları için tüm çekimi elden geçirirken filmin prodüksiyonu aylarca askıya alındı.

Açıkça o kadar korkunç olmasa da, Lin’in çıkışı kesinlikle çok istenmeyen bir gelişmeydi. hızlı 10 Stüdyo ve Diesel yedek bir yönetmen bulmak için çabalarken, ikinci birim fotoğrafçılığı çekmeye yöneldi. Mürettebatı ve mekanları beklemede tutmak için süreç stüdyoya günde bir milyon dolardan fazlaya mal oluyordu.

Ve franchise için bir yönetmen bulmak kolay olmayacaktı. Bir ajans ortağı, “Stüdyo, Vin ve oyuncularla top oynayabilecek birine ihtiyacınız var” diyor. “Belki bu zorluğun üstesinden gelebilecek iki el film yapımcısına güvenebilirsiniz. Çoğu film yapımcısı bunu ‘Hayat çok kısa’ başlığı altında dosyalayacak.”

Daha önce taksitleri yönetenler olan bariz adaylar müsait değildi. Ama üretim denedi. F. Gary Gray (hızlı 7) Netflix için bir Kevin Hart filmi çekmenin ortasında. Wan şu anda post prodüksiyon aşamasında. Aquaman ve Kayıp Krallık. David Leitch şut çekecek sonbahar adam Bu yaz Ryan Gosling’in başrolünde yer alacak. Onu bu projeden çekse bile, stüdyo Gosling’i başka bir projeye kaptırma ya da daha kötüsü, programını zorlamak istemeyen oyuncuyu kızdırma riskiyle karşı karşıya kaldı.

Artı tarafta, bir ajans kaynağının belirttiği gibi, bu harika bir fırsat olabilir: “Bu 747’yi indirebilir ve bir çarpışmayı önleyebilirseniz, bir kahraman olursunuz.”

Umut edilen kahraman, büyük görsel efektler işinde deneyime sahip sağlam bir el olan Louis Leterrier’de bulundu. Titanların Savaşı ve saygın ama kısa ömürlü Netflix dizileri, Karanlık Kristal: Direniş Çağıve başrolde Jason Statham sayesinde aksiyon araba kovalamacaları Taşıyıcı filmler. İçeriden birine göre Leterrier, her zaman Hızlı tecrübesi ve ilgisi nedeniyle filmlere Şimdi şansını kolluyordu.

Anlaşmanın, projenin çukurdan çıkması ve kısa bir süre sonra tekrar yola çıkmasıyla bu hafta tamamlanması bekleniyor.sinema-2