29 Nisan 2018'de Meksika, Baja California Norte, Tijuana'da bir Orta Amerika sığınmacı kervanının üyeleri bir mitinge gelirken, insanlar ABD'deki destekçilere bakmak için sınır çitinin bir bölümünü tırmanıyor

29 Nisan 2018’de Meksika, Baja California Norte, Tijuana’da bir Orta Amerika sığınmacı kervanının üyeleri bir mitinge gelirken, insanlar ABD’deki destekçilere bakmak için sınır çitinin bir bölümünü tırmanıyor
Fotoğraf: David McNew (Getty Resimleri)

ABD sınır ajanlarının bu noktada uzun bir geçmişi var. yasallık yüz tanıma konusundaki hevesli ilgisini sürdürmek için teknoloji, hatta o kadar ileri gidiyor keşfetmek teknolojiyi vücut kameralarıyla entegre etmek. Şimdi, federal belgeler Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza’nın izlemek ve izlemek için yüz tanıma araçlarına 7,2 milyon dolar harcayacağını gösteriyor. göçmenler.

bu belgelerilk benekli Insider tarafından, bir Nisan ayı ortaya çıkarın sözleşme İzleme firması Trust Stamp’ın görebileceği yenileme, firmanın yüz tanıma uygulaması ve GPS izleme yetenekleri ile önceden yüklenmiş ICE 10.000 akıllı telefonlar sağlıyor. Bu temas, ICE’nin Trust Stamp ile Eylül 2021’de imzaladığı 3,9 milyon dolarlık bir önceki sözleşmenin uzatılmasını ve önemli ölçüde artmasını temsil ediyor. Uzatılmış sözleşme kapsamında ICE, Trump Stamp’ın hizmetini Eylül ayına kadar kullanabilir. bu yıl 7.2 milyon dolarlık toplam yıllık maliyet için.

Belgelere göre, Trust Stamp’ın yüz tanıma kimlik doğrulama araçları, ICE’nin programlarına “hızlı işleme ve vatandaş olmayanların kayıtlarını kolaylaştırmak” için kullanılıyor.isminde Gözaltı Programına Alternatif. Ajansın tartışmalı 2004’ünü oluşturan bu program Yoğun Gözetim Görünüm Programı (ISAP), bunu gerektirir göçmenler yüz tanıma taramaları, GPS izleme akıllı telefon uygulamaları, konum izleme ayak bileği bilezikleri ve diğer izleme teknolojilerinin bir karışımına teslim olun, böylece ICE bunları sürekli takip edebilir.

Yaklaşık 200 bin göçmen bildirildiğine göre Mart ayı itibariyle programa kayıtlıICE 2021’in ilk yarısında kaydedilen miktarın iki katından fazla. aksi takdirde serbest bırakılırdı.

Programa “katılmaya” zorlanan göçmenler neredeyse sürekli olarak izleniyor. Sözde katılımcılar, belgelere göre günde en az bir kez “check-in” yapan Trust Stamp’ın yüz tanıma özelliği ile kişinin telefonuyla aynı yerde olduğunu doğrulamak için kullanılıyordu. Arka planda, uygulama, katılımcının coğrafi konumunun “pasif takibi” ile ilgilenir. Sözleşmenin bir parçası olarak Trust Stamp, ICE’ye ICE temsilcilerine şunları yapma yeteneği veren bir bilgi panosu sağlar. “Geçerli konumu, üç günlük konum verilerini, geçmiş konum verilerine erişimi ve katılımcının durumunu görün.” Yüz tanıma doğrulama girişimleri başarısız olursa, uygulama ICE vaka yöneticisini uyarır ve gözden geçirilmesi için başarısız kayıt girişimlerinin bir videosunu kaydeder.

Aktivistler ve milletvekilleri, ICE’nin Gözaltına Alternatifler politikasının aşırı kullanıldığını ve göçmenlerin mahremiyet ihlallerini geri aldığını iddia ederek aleyhinde konuştular. Gözetim Gözetim Projesi İcra Direktörü Gizmodo ile yaptığı röportajda Albert Fox Chan, özellikle savaştan kaçan göçmenlerin arttığı bir dönemde, ICE’nin gözetim araçlarını gereksiz ve verimsiz olarak kullanmasını eleştirdi.

“İnsanlar ABD’ye geldiğinde.S. Fox Chan, şiddetten kaçmak için dijital prangalara değil, destek almalı” dedi. “Amerikan halkının Ukraynalı mültecileri desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapmak istediği bir anda, ICE’nin genişletilmiş gözetim ile yanıt vermesi çok çirkin.”

ACLU Göçmen Hakları Projesi Kıdemli Başsavcısı Carmen G. Iguina Gonzalez bu arada ICE’nin göçmen biyometrik verilerini kamuya çok az sorumlu olarak gördükleri özel bir şirkete verme kararını sorguladı.

Gonzalez Gizmodo’ya, “Mahkeme tarihlerini bekleyen göçmenlerin, onları ortaya çıkmaya zorlamak için istilacı gözetim teknolojisine ihtiyacı yok” dedi. “Ayrıca, biyometrik gözetim tarihsel olarak ülke genelinde renkli toplulukları taciz etmek ve parçalamak için kullanıldı. Bunun gibi sözleşmeler, gözaltının gerçek alternatiflerini kolaylaştırmaz, sadece dijital cezaevleri yaratarak gözaltı kapsamını sınırsız hale getirir.”

Sözleşme yenileme, ABD sınır geçişlerinde 22 yılın en yüksek seviyesini yaşarken geliyor. Mart ayında Gümrük ve Sınır Devriyesi bildirildiğine göre güneybatı sınırında 221.303 göçmenle karşılaştığını iddia etti. DHS, Trust Stamp sözleşmesi, geçişlerdeki bu artışı gösterdi amaç beyanında, ABD’nin “şu anda olağandışı ve zorlayıcı bir aciliyetle karşı karşıya” olduğunu söylemek, ICE’nin yeteneklerini zorluyor.

Sınırdaki bireylerin bu şişmesine rağmen, Başkan Joe Biden kısa süre önce şunları önerdi: kesme göçmenlikte yatak kapasitesinin %25’inden fazlası En son bütçe teklifinde gözaltı tesisleri. Fiziksel alanın bu şekilde kesilmesi, Trust Stamps gibi hizmetleri ABD hükümetinin göçünün daha da yaygın bir unsuru haline getirebilir. tepki.

Gizmodo, yorum için hem ICE’ye hem de Trust Stamp’a ulaştı ancak geri dönüş olmadı.

'Gereksiz, Müsrif' başlıklı makalenin resmi;  Hak Grupları, ICE'nin 7,2 Milyon Dolarlık Yeni Göçmen Yüz Tanıma Sözleşmesinde Kararsız Kaldı

Fotoğraf: Spencer Platt (Getty Resimleri)

Şubat ayında, Michigan Kongre Üyesi Rashida Tlaib liderliğindeki 25 Demokrat milletvekilinden oluşan bir grup, mektup İç Güvenlik Dairesi Başkanı Alejandro Mayorkas’a, programa kayıtlı göçmenlerin sayısını azaltması yönünde çağrıda bulundu. Mektup, ICE’nin programı kullanmak için kullandığını iddia ediyor.Aksi takdirde salıverilecek olan ve kurumu gözaltındaki göçmen sayısını azaltma hedefini gerçekleştirememekle suçlayan artan sayıda göçmeni araştırın ve denetleyin.

Mektupta, “Eğer program etkili bir şekilde daha fazla göçmeni ajansın denetimine tabi tutarken aynı zamanda gözaltı biçimini genişletiyorsa, ICE makul bir şekilde ISAP’ı ‘gözaltına alternatif’ olarak adlandıramaz” deniyor. Bu arada Tlaib, bir ifade ABD’nin “göçmenleri gereksiz yere kitle halinde alıkoyan politikalardan – yalnızca ırka yem olan insanların anlatılarını desteklemek ve özel hapishane, gözaltı ve gözetim sanayi kompleksi şirketlerini zenginleştirmek için var olan politikalardan” uzaklaşması gerektiğine inandığını söyledi.

Daha yakın zamanlarda, bu ayda bir Topluluk Adalet Borsası, Adil Vadeli İşlemler Yasası ve Mijente alanı da dahil olmak üzere bir grup hak grubu yasauygun olmak artan kayıt rakamları ışığında ISAP programı hakkında daha fazla bilgi arayan DHS’ye karşı

Gruplar davalarında “Elektronik izleme, gözaltının alternatifi değil, teknolojik bir uzantısıdır” diye yazdı. Gizmodo ile konuşan Fox Chan, bu duyguyu tekrarladı ve Trust Stamps sözleşmesi için tahsis edilen 7,2 milyon dolarlık fonun daha sağlam müdahalelere tahsis edilmesinin daha iyi olacağını iddia etti.

Fox Chan, “Bu istilacı araçlar, sahip olmadığımız bir sorunu çözerken, vergi mükelleflerinin sekmeyi üstlenmesini sağlıyor” dedi. “Yeniden yerleştirme için paraya ihtiyacımız var, takip için değil.”genel-7