Artırılmış gerçeklik (AR), müşterilerin satın alma yapmadan önce çevrimiçi önizleme ürünleri satın almalarına yardımcı olabilir ve e-ticaret işletmeleri için büyüyen bir yatırım alanıdır. 16 pazarda 16.000 Snapchat kullanıcısıyla yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Z kuşağının %92’si Online alışveriş için AR ve VR kullanmak istiyorum.

Şimdi, Güney Koreli bir artırılmış gerçeklik (AR) girişimi, RECON LaboratuvarlarıE-ticaret müşterilerinin platformu PlicAR üzerinden ürünlerin kısa bir videosunu çekerek birkaç saat içinde 3D modeller oluşturmasını sağlayan , 4,4 milyon dolar gelir elde etti. Şirket, A Serisi finansmanını çalışan sayısını artırmak ve 3D modellemede herhangi bir özel beceri gerektirmeden 2D görüntüyü otomatik olarak ürünlerinin 3D görünümüne dönüştürmeye yardımcı olan PlicAR platformunu geliştirmek için kullanacak.

RECON Labs CEO’su Seong-hoon Ban, TechCrunch’a firmanın, müşterilerinin ürünlerini gerçek yaşam boyutunda artırılmış gerçeklikte 3D modellerde görselleştirmesine yardımcı olmak isteyen mobilya şirketleri de dahil olmak üzere bir dizi e-ticaret pazarı ve perakendeci ile çalıştığını söyledi.

Ban, şirketin şu anda Güney Kore’de 22’den fazla küçük ve orta ölçekli şirkete hizmet verdiğini ve moda, oyuncak ve gıda sektörlerindeki potansiyel müşterilerle görüşme halinde olduğunu söyledi. Perakendecilerin kendi 3D modelleme platformlarını oluşturmadan PlicAR’ı kullanarak zamandan ve maliyetten tasarruf edebileceğini sözlerine ekledi.

RECON Labs, 2B’den 3B içeriğe dönüştürülmüş 10.000’den fazla ürüne sahip olduğunu iddia ediyor. Ban, 2021’de Epic Games tarafından satın alınan Sketchfab gibi gelecekte web tabanlı hizmeti aracılığıyla kullanıcıların 3D varlıkları indirmesine, yüklemesine, görüntülemesine, satmasına ve satın almasına izin vereceğini söyledi.

RECON Laboratuvarları

Resim Kredisi: RECON Laboratuvarları

Girişim ayrıca kısa süre önce San Francisco merkezli bir oyun şirketi olan The Sandbox ile kullanıcıların 3D karakterler ve öğeler oluşturmasına olanak sağlayacak bir araç geliştirmek için ortaklık kurdu. RECON Labs, gelecek yıl bir 3D içerik oluşturucu uygulamasını kullanıma sunmayı planladığını söyledi.

Ayrıca, 2022’nin dördüncü çeyreğinde ABD’nin genişlemesi için Silikon Vadisi’nde bir ofis açmayı hedefliyor.

Kakao Ventures, Shinhan Capital, Lotte Ventures ve Naver D2SF dahil olmak üzere önceki destekçileri, son tura katılarak 2019’daki başlangıcından bu yana toplamını 4,8 milyon dolara çıkardı. Yeni yatırımcılar Korea Investment Partners, Hanwha Techwin ve Kakao Brain de katıldı. yuvarlak.

“Görüntü veya video içeriği oluşturan herkes kadar basit ve kolay bir şekilde 3D içerik oluşturabilen ve kullanabilen bir hizmet oluşturacağız. Vizyonumuz, AR ve metaverse ortamları için her türlü 3D varlığı sağlamak için büyümek” dedi.genel-24