Enerji Bakanlığı (DOE), piller için yerel tedarik zincirleri oluşturmak için bugün milyarlarca dolarlık fon açtı. Biden yönetiminin ülkeyi elektrikli araçlara ve temiz enerjiye geçirme planlarında piller çok önemli olacak.

DOE, kitabında şunları söylüyor: duyuru malzemeleri işlemek, pilleri yapmak ve yaşamlarının sonunda bunları geri dönüştürmek için “yeni, güçlendirilmiş ve genişletilmiş ticari tesislerin yaratılmasını” hızlandırmak için şirketlere 3,1 milyar dolar vereceğini söyledi. DOE’den gelen 60 milyon dolarlık başka bir hibe, eski EV pillerinin ikinci kullanımlarını bulma çabalarını finanse edecek. Para, geçen yıl kabul edilen İki Taraflı Altyapı Yasasından geliyor.

Büyük resim: Biden yönetimi, ABD’de temiz enerji ve ulaşım için oldukça büyük hedefler belirledi. Paris iklim anlaşması uyarınca ABD’yi bu on yılda sera gazı emisyonlarını yarıya indirmeye adadı. Bunu yapmak için yönetim, elektrik şebekesinin tamamen çalışmasını sağlamak istiyor. 2035 yılına kadar karbon kirliliği içermeyen enerji ve on yılın sonuna kadar tüm yeni otomobil satışlarının yarısının elektrikli veya hibrit araçlar olduğundan emin olun.

Bu tür bir gelecek, elektrikli araçları daha ekonomik hale getirmek için pil teknolojisine sahip olmanın yanı sıra rüzgar ve güneş enerjisini güneş ışığı ve rüzgar azaldığında kullanılabilir olacak şekilde depolamaya bağlı.

Eyleme geçmeden, bir DOE analiz geçen yıl ABD pil üretim kapasitesini buldu 2028’de elektrikli araçlar için öngörülen lityum iyon pil talebinin yarısını bile karşılayamayacaktı. Şu anda, pil tedarik zincirleri özellikle savunmasız çünkü konsantre sadece birkaç ülkede. Bu, iş gücü suistimali iddialarına yol açtı. dava çocuk işçilerin ölümleri için Tesla ve diğer şirketlere karşı.

Bugünkü duyuru, Biden yönetiminin daha fazla (ve daha iyi) pil elde etmek için yaptığı bir dizi hamlenin sadece sonuncusu. Mart ayında Biden, pil yapımı için hayati önem taşıyan nikel, lityum, kobalt, grafit ve manganez gibi minerallerin işlenmesini ve yerel madenciliği desteklemek için Savunma Üretim Yasası’nı yürürlüğe koydu. Geçen Haziran ayında, Enerji Bakanlığı bir “ulusal plan” lityum piller yapmak için. Sonuç olarak, İki Taraflı Altyapı Yasası, yerel pil tedarik zincirleri için – ham maddelerin toplanmasından pil hücrelerinin yapılmasına ve ömürlerinin sonunda geri dönüştürülmesine kadar – 7 milyar dolar içeriyor.genel-2