Sosyal ağlarda bir proje veya yayın bağlamında, bazen çevrimiçi bulunan bilgileri kullanmak gerekir. Bunları daha uygun bir şekilde sunmak için bazı profesyoneller, çekici öğeler eklemek veya arka planı değiştirmek için karmaşık görüntü yazılımlarında uzun dakikalar harcarlar. Daha hızlı yapmak için, Görüntüye Metin. Bu araç, bir web sitesinin metnini, sizin yazdığınız bir paragrafı, hatta bir tweet’i etkileyici bir görsele dönüştürmenize olanak tanır.

Herhangi bir sitedeki metni bir resme dönüştürün

Text To Image ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. Kullanmaya başlamak için e-posta veya kayıt gerekmez. Sadece indirin ve metin içeriği olan herhangi bir siteye gidin. Bir sosyal ağ, bir medya veya bir platform olabilir. Bir kez orada, bir cümle veya paragraf seçin. Ardından, tarayıcının sağ üst köşesindeki uzantı çubuğunda bulunan Metinden Görüntüye simgesine tıklamanız gerekir.

aynı kategoride

AI sayesinde bu araç, düzgün sosyal medya gönderileri oluşturmanıza olanak tanır

resimli metinden resme resimresimli metinden resme resim

Bir arka plan eklemek mümkündür. Örnek: Metinden Görüntüye.

resimli metinden resme resimresimli metinden resme resim

Aracın kullanımı kolaydır. Örnek: Metinden Görüntüye.

Farklı seçenekler sunan küçük bir pencere açılır. Birincisi, metnin koyu veya açık olabilen arka plan rengini seçmektir. İkinci adımda, dolguyu, yani paragraf ile görüntünün kenarı arasındaki boşluğu tanımlamanız gerekir. Text To Image birkaç alternatif sunar: 0px, 16px, 24px, 32px, 56px veya 128px.

Fark yaratan bir diğer özelleştirme öğesi de görüntünün arka planıdır. Burada yine yedi olasılık: sarı, kırmızı ve pembe degrade, başka bir fuşya ve mor, leylak rengi, sarı ve uçuk pembe, mavi, mor ve sarı, siyah… render kendine iyi bak. Tüm değişiklikler yapıldıktan sonra, resmi PNG formatında elde edecek olan “İndir” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Metinden Görüntüye Twitter için ek özelliklere sahip olduğunu unutmayın. Bundan yararlanmak için uzantıdaki “Gelişmiş aracı deneyin” seçeneğini tıklayın. Öncelikle görsele dönüştürmek istediğiniz tweetin linkini kopyala-yapıştır yapmanız gerekiyor. Daha sonra arka planı, görüntünün şeklini, retweet, yanıt ve beğeni sayısını, tweet’in görüntüsünü, açık veya koyu modunu görünür bırakmak istiyorsak seçebiliriz…

Bu, basit bir çekici olmayan ekran görüntüsü ile yetinmeden bir sunuma tweet eklemek veya bir hikayede paylaşmak istediğinizde faydalı olabilir. Bu işlevsellik tweet’lerle sınırlı değildir: metinlere ve resimlere de uzanır.genel-16