Elektrikli bir araba park edilmiş ve şarj cihazına takılmış.

Pazartesi günü, Enerji Bakanlığı 3.1 milyar dolar açıkladı ABD’nin yüksek kapasiteli pil ve pil parçaları üretimini artırmaya yardımcı olmak için finansman ve pil geri dönüşümünü desteklemek için 60 milyon dolar daha fon. Birleşik Devletler Enerji Bakanı Jennifer Granholm, Biden İdaresi’nin pil planlarını resmi olarak tanıttı. 2 de açıklama Granholm’un vali olduğu Detroit, Michigan’da 2003’ten 2011’e-ve bir videoda tweet attı Pazartesi öğleden sonra.

“Piller, ulaşım sektörünü temiz enerjiyle beslemek ve günün her saati yenilenebilir kaynaklar sağlamak için çok önemlidir. Pil teknolojisini ve depolama yeteneklerini geliştirmek, dışa olan bağımlılığımızı azaltmaya ve sera gazı emisyonlarını düşürmeye yardımcı olacak” dedi Granholm video açıklamasında.

Piller yabancı yağa daha az dayanmasına yardımcı olsa da, mineraller ve nadir toprak pillerde kullanılan metaller dünya çapında birkaç yerde yoğunlaşmıştır. Ve bu malzemelerin ABD tarafından tedarik edilmesinin çoğu şu anda ülke dışından geliyor. Şu anda, lityum iyon pil ithalatımızın yaklaşık %80’i Çin’den gelhangisi madencilik sözleşmeleri ve operasyonlar birçoğunda kurulan mineral bakımından zengin Alanları küresel güney. Çin ayrıca işleme ve arıtmadan da sorumludur. Nadir toprakların %80’i 2020 USGS verilerine göre ABD’nin ithal ettiği metaller.

Yeni DOE finansmanı ortada geliyor yükselen fosil yakıt fiyatlar, ABD’nin yerel enerji kapasitesini artırması için yenilenen çağrıları ve devam eden federal baskıyı harekete geçirdi. araç elektrifikasyonu-hükümetten başlayarak kendi filosu. Biden yönetimi daha önce elektrikli araçların telafi etmesi için bir hedef belirlemişti. hepsinin yarısı 2030 yılına kadar araba satışları, bir yönetici emriyle. Bu hedefe tek başına ulaşmak için, bir çok daha büyük pil kaynağıve dolayısıyla tüm mineraller (kobalt, nikel, grafit, lityum ve nadir toprak metalleri gibi) bu pilleri oluşturmak için gerekliydi.

Hiç şüphe yok ki, her geçen gün daha da kötüleşmesini önlemek için fosil yakıtlardan mümkün olduğunca çabuk uzaklaşmamız gerekiyor. iklim değişikliğinin sonuçları. Ancak elektrik şebekesi boyunca tüm elektrikli arabalara veya daha fazla pil deposuna doğru ilerlemek, mümkün olsa dapotansiyel politik, çevresel ve insani tehlikelerle doludur. komplikasyonlar.

Yeni DOE pil yatırımı için para Biden’den geliyor 1 trilyon dolarlık altyapı planlanacak ve “pil araştırması, üretimi, işlenmesi ve [battery] Granholm’a göre geri dönüşüm. DOE’nin açıklamasında, finansmanın büyük kısmı, özellikle “yeni, güçlendirilmiş ve genişletilmiş ticari tesislerin yanı sıra üretim gösterileri ve pil geri dönüşümünün oluşturulmasını” desteklemek için hibelere odaklanmıştır.

Özellikle, finansman yeni madencilik projelerine tahsis edilmedi, bunun yerine ABD’nin pil üretimi için gerekli olan hammaddelerin işlenmesini ve geri kazanılmasını artırdı. Açıklamada, “İki Partili Altyapı Yasası, yeni çıkarma veya madencilik olmaksızın kritik minerallerin üretilmesini ve geri dönüştürülmesini ve yerli üretim için malzeme tedarik edilmesini içeren ABD pil tedarik zincirini güçlendirmek için 7 milyar dolardan fazla para yönlendiriyor” dedi.

Ancak, bir şekilde daha fazla malzemenin çıkarılması gerekecektir. 1 2021 analizi Uluslararası Enerji Ajansı tarafından genel olarak artırmamız gerektiği sonucuna varıldı. maden arzı altı kat Önümüzdeki birkaç on yıl içinde artan küresel pil talebini karşılamak için. Ve bazı mineraller için bu sayı çok, çok daha yüksek. Rapor, grafit talebinin 25 kat artacağını öngördü önümüzdeki 20 yıl içinde ve bu lityum talebi 70 kat artacak.

ABD hükümetinin gayet iyi bildiği gibi, geri dönüşüm muhtemelen tüm kıtlık sorunlarını çözemez. Mart ayının sonunda Biden, bunu denemek için Soğuk Savaş döneminden kalma bir yasa çıkardı. yerli minerali artırmak ve metal madenciliği

Fosil yakıtları yakmaya devam etmek, hemen hemen her insan için büyük bir tehdit oluştursa da yeryüzündeki türler. Pil üretimini genişletmek, türlere ve habitatlara daha küçük ölçekte zarar verme riskini taşır. Örneğin, lityum madenciliği, Şili’nin tuz düzlüklerindeki iki flamingo türünün popülasyonlarını azalttı. bir 2022 çalışması Proceedings of the Royal Society B dergisinde yayınlandı. Ve Nevada’da önerilen bir lityum madenciliği sahası, bilinenlerin çoğu Tiehm’in karabuğdayı adı verilen nadir bir kır çiçeği yelpazesi.

Ve mevcut maden madenciliği patlaması, lityum madenlerinin yerel halkları tehdit ettiği Şili’de olduğu gibi, mevcut küresel eşitsizlikleri daha da kötüleştirdi. su tedarik etmek ve Yerli topluluklar. Veya tehlikeli kobalt madenciliği operasyonlarının gerçekleştiği Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde öldürülen çocuklar madenlerde çalışan ve dahil olmak üzere teknoloji şirketlerine karşı davalara yol açtı tesla, Apple ve Google.

Bakanlığın Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, bu yeni finansman duyurusu ile DOE, “lityum iyon pilleri yapmak için kullanılan kritik malzemelerin sorumlu ve sürdürülebilir yerel tedarikini” yürürlüğe koyan daha iyi bir pil tedarik zincirine doğru ilerlemeyi hedefliyor. ifade. İnşallah bu vizyon gerçekleşir.genel-7