Apex Legends Sezon 13’te ilk kez Storm Point’e düştüğünüzde, birkaç değişikliği hemen fark edeceksiniz. Yukarıdan, en belirgin olanı, sahilde yatan devasa ölü deniz canavarı olacaktır. Bu, Storm Point’te önemli bir yeni ilgi noktası olsa da, battle royale oyununun tropik adasında ortaya çıkan bazı tehlikeli eski cephanelikler de dahil olmak üzere başka değişiklikler de var.

EA, sahilde bulacağınız ölü deniz canavarının basit bir fikirle başladığını ortaya çıkardı. “Bir tür soru sorduk, mahsur kalan deniz canavarının içinde ve çevresinde savaşabilseydik nasıl olurdu?” Apex Legends geliştiricisi Respawn’ın baş tasarımcısı Jeff Shaw’u açıklıyor. “Tabii ki canavarların yaşadığı bu vahşi tropik cennet olan Storm Point’in harita olarak ne olduğuna tematik olarak çok uygun olduğunu düşündük.”

Apex Legends hikayesinde, bu deniz canavarı Storm Point yakınlarında ortaya çıktı ve Efsaneler onu devirmek için bir araya gelmek zorunda kaldı. Bu savaşın neden olduğu sismik aktivite, 13. sezonun başında Storm Point civarında görünecek olan unutulmuş birkaç IMC cephaneliğinin yeniden etkinleştirilmesine yol açtı.

Kıdemli oyun tasarımcısı Samantha Kalman, “Bu cephanelikler Frontier War’dan kalan bir kalıntı” diyor. “Değerli kargolarla dolu bu otomatik çatışma destek yapıları olarak inşa edildiler ve gemide savunmaları var.”

Başka bir deyişle, içeride alınacak ödüller var ama girmek riskli. Kalman, “Oyuncular bunlara girebilir ve onları etkinleştirebilir ve bu, 60 saniyelik zamanlı bir çarpışma karşılaşmasını Spectre dalgalarıyla savaşır” diye açıklıyor. “Bu cephaneliklerle ilgili en önemli şey, bu dakikalarca süren savaşın içindeyken üçüncü şahıslara karşı korunmanızdır.”

13. Sezonun çıkış tarihi yaklaşıyor ve bu sezon saflara katılacak olan yeni efsane Newcastle hakkında önceden bazı ayrıntıları aldık.oyun-2