Geçen yıl, 240W USB-C 2.1 standardı çok daha yüksek bir güç çıkışı (ve 40Gbps’ye kadar veri) getirme sözü verdi, ancak henüz piyasada herhangi bir donanım görmemiştik. Daha önce, 100W kablolar en yüksek özellikti.

Club3D, bu tür 240W USB-C kablolarının resimlerini ve özelliklerini yayınladı ( havacılık analizi), bu beni birkaç nedenden dolayı heyecanlandırdı.

İlk olarak, bu kapıyı açar standart Çok güçlü CPU’lara ve GPU’lara sahip dizüstü bilgisayarlarla aldığımız varsayılanların yerini alabilecek USB-C güç kaynakları (PSU’lar).

OEM tarafından sağlanan PSU’lar işlerini gayet iyi yapıyor, ancak USB-C’yi profesyonel amaçlarla her şeyi şarj etmek için kullanabilmemiz çok daha iyi. Gerektiğinde, iş arkadaşlarımız güç kaynaklarını birbirlerine ödünç verebilirler ve bizim akıllı telefonlar, tabletler ve diğer dizüstü bilgisayarlar için daha fazla USB-C hızlı şarj cihazı getirmemize gerek yok.

İkincisi, pazar sonrası güç kaynakları genellikle daha küçük, daha hafif, daha verimli ve daha fazla bağlantı noktasına sahiptir. Mevcut 240W PSU’ların ne kadar sağlam olduğunu gördüğünüzde bu takdire şayan.

Ayrıca bu kablolar yüksek hızlı veri aktarımı yapabilen, bu mükemmel ve zamanımıza ayak uyduruyor. 4K/8K videolar üzerinde çalışanlar, 20Gb/sn veya 40Gb/sn bu çılgın transferler için hazır kablo.

Ama bazı kötü haberler var. Clud3D’nin bir bu yeteneklerin karıştırılması ve eşleşmesi “yalnızca şarj”, 20Gbps ve 40Gbps’den başlayarak. Ne yazık ki, bunun kablolarda ne kadar net bir şekilde etiketleneceğinden emin değilim. Potansiyel maliyet farklarını anlıyorum, ancak herkes için “240W+ 40Gbps” kadar basit olmasını diliyorum, o kadar.

USB-C + 240W heyecan vericiancak dizüstü bilgisayar OEM’leri şarj için böyle bir USB-C bağlantı noktası kullanmaya karar verdiğinde ve tescilli 240W’dan (ve daha düşük) bir kez ve herkesten kurtulduğunda tam potansiyele ulaşılacaktır.

dosyalandı bilgisayarlar. Dizüstü Bilgisayarlar, USB ve USB-C hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1