Kaçırmanız durumunda PlayStation, PlayStation Plus’ı yenilediğini duyurdu. PS Plus’ın yeni ve geliştirilmiş sürümünün, kullanıcıların bulut akışı yoluyla oyun oynamasına olanak tanıyan PlayStation’ın diğer aboneliği PlayStation Now’dan özellikler eklerken, halihazırda elde ettiğiniz şeylerin çoğunu sağlaması bekleniyor. Bu yeni evrimle PlayStation, PS Now’ı resmi olarak her ikisini de yeni bir süper abonelik haline getiriyor. PS Plus’ın yeniden başlatılmasından önce bilmeniz gereken her şey burada.

PS Plus, Katmanlar Ediyor

PS Plus kullanıcılarının alışması gereken en büyük değişiklik, gelen yeni katmanlar olacak. PS Plus, başlangıcından bu yana her zaman çevrimiçi çok oyunculu oyun, özel indirimler, bulut depolama ve en önemlisi ücretsiz aylık oyunlar satın alan herkese aynı avantajları sağlayan bir teklif olmuştur. PS5 ile PlayStation, PS5 kullanıcılarına bir abonelikleri olduğu sürece ücretsiz olarak bir dizi PS4 oyunu getiren PS Plus Koleksiyonunu bile ekledi. Artık insanlar eklenen iki yeni katman için daha yüksek bir prim ödemeye istekli olduğu sürece PS Plus’a daha fazla avantaj ekleniyor. İşte yeni katmanların ve içerdikleri şeylerin dökümü:

PlayStation Plus Temel

Bu, PS Plus aboneliklerinin en düşük seviyesidir ve esasen hizmetin şu anki haliyle yeniden markasıdır. Aynı hizmeti tam olarak aynı fiyata tutmakla ilgileniyorsanız, bu sizin için olanıdır. Bu, çok oyunculu erişim, PS Plus indirimleri, bulut depolama ve her ay PS4 ve PS5 arasında ücretsiz oyun dağıtımı alacağınız anlamına gelir. Ayrıca Bloodborne ve The Last of Us Remastered gibi oyunları içeren PS Plus koleksiyonuna da erişiminiz olacak.

PlayStation Plus Ekstra

Bu, PS Plus’ın yeni tekliflerinin orta seviyesidir ve Essential seviyesinden bir adım ötededir. Aşağıdaki katmandan her şeyi içerir ve indirmeniz için PS4 ve PS5 kitaplığında 400’e kadar oyundan oluşan bir katalog ekler. Bu, oyuncuların yalnızca ilk başlatıldığında oyunları yayınlamasına izin veren PS Now’dan kalma bir durum. Daha sonra abonelik, PS4 kitaplığından olması koşuluyla sisteminize başlıkları indirme yeteneği ekledi.

PlayStation Plus Premium

Bu katman, tüm özellikleriyle PS Plus’ın yeni premium sürümünü temsil eder. Hem Essential hem de Extra katmanlarının tüm avantajlarına sahiptir ve oynanabilecek 340’a kadar oyun daha ekler. Bu ekstra oyunlar PS3, PS2, PSP ve PlayStation kitaplıklarındandır. PS3 oyunları yalnızca akışla oynatılabilirken, sistem kitaplıklarının geri kalanı, indirme ve akış karışımı yoluyla erişilebilir olacaktır. Bu katman ayrıca gelecek oyunlar için sınırlı süreli denemeler alacak. Bir uyarı olarak, bulut akışının kullanılamadığı pazarlarda, PlayStation Plus Deluxe biraz daha düşük bir fiyata sunulacak. Aynı özelliklere sahip olacak, ancak yalnızca yayınlanabilen PS3 oyunlarını oynama yeteneğini kaybedecek.

Yeni PS Plus Fiyatları

Tüm bu katman konuşmalarıyla, günün sonunda bunun size ne kadara mal olacağını merak ediyorsunuzdur.

PlayStation Plus Temel, hizmetin şu anki haline benzeyecek en alt katmanının fiyatında bir değişiklik olmayacak. ABD’de bu, aylık 9,99 ABD Doları / üç aylık 24,99 ABD Doları / yıllık 59,99 ABD Doları’na düşmektedir. Birleşik Krallık için aylık 6,99 Sterlin / üç aylık 19,99 Sterlin / yıllık 49,99 Sterlin’dir. Avustralya’da size aylık 11.95 $ / üç ayda bir 33.95 $ / yıllık 79.95 $’a mal olacak

Yeni orta seviye, PlayStation Plus Ekstra, doğal olarak size biraz daha pahalıya mal olacak, ancak fiyatlandırma çok yabancı değil. ABD’de size aylık 14,99 ABD Doları / üç ayda bir 39,99 ABD Doları / yıllık 99,99 ABD Doları’na mal olacak. Birleşik Krallık’ta bu, aylık 10,99 Sterlin / üç aylık 31,99 Sterlin / yıllık 83,99 Sterlin olacaktır. Avustralya için bu, aylık 18,95 ABD Doları / üç ayda bir 54,95 ABD Doları / yıllık 134,95 ABD Doları’na çıkacaktır.

Ve sonunda PlayStation Plus Premium en çok maliyeti. ABD için, aylık 17,99 ABD Doları / üç aylık 49,99 ABD Doları / yıllık 119,99 ABD Doları olarak fiyatlandırılacaktır. Birleşik Krallık’ta bu, aylık 13,49 £ / üç ayda bir 39,99 £ / yıllık 99,99 £ olacak. Avustralya fiyatları aylık 21,95 $ / üç aylık 63,95 $ / yıllık 154,95 $ olacaktır.

Bulut akışının mevcut olmadığı pazarlarda, PlayStation Plus Deluxe Premium yerine mevcut olacak. Bu hizmetin fiyatı piyasaya göre değişecektir.

Yeni PS Plus’a Gelen Oyunlar

İnsanlar başka yerlere bakarken PS Now, müthiş bir oyun kütüphanesi geliştirdi ve eğer bundan vazgeçilecek bir şey varsa, PS Plus’ın her iki yeni seviyesi de aboneliklerinize oldukça değer katacak. Bu arada Sony, aşağıdaki oyunların lansmanda geleceğini resmen duyurdu:

Bu oyunların yanı sıra PlayStation, kitaplıklarını birinci ve üçüncü taraf oyunların bir karışımıyla düzenli olarak yenileyeceğini doğruladı.

PS Plus Birinci Gün Özel Fırsatları Alacak mı?

PS Plus’ın yeniden başlatılmasının doğal karşılaştırma noktası, 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesi ve abone sayısı istikrarlı bir şekilde artan Xbox Game Pass’tir. Eşi görülmemiş bir hamle olan ve olmaya devam eden tüm Xbox’a özel oyunlar Game Pass’e ilk gün geliyor. Bu, Game Pass’i Xbox hayranları için inanılmaz derecede sevimli hale getirdi (uygun fiyatlı değil), ancak bazıları piyasaya sürüldüğünde oyun satışlarını bozabileceğinden endişe duyduğundan, daha geniş endüstride bir tartışma kaynağı oldu. PlayStation hayranları doğal olarak ilk gün özel indirimler alabilecekleri haberlerini bekliyorlardı, ancak PlayStation CEO’su Jim Ryan bunu söyleyince hayal kırıklığına uğradılar. Gamesindustry.biz PS Plus’ta kendi oyunlarını hemen yayınlamayacaklarını söyledi.

PlayStation, birinci güne özel teklifler sunmak yerine, oyunculara yeni oyunlar hakkında bilgi vermek için Premium katmanın süreli denemelerinden yararlanacak. Umut, denemelerin en özel içeriklerini denemeleri için daha fazla aboneyi cezbedeceği ve denemelerin tamamlanmasının ardından daha fazla oyuncuyu oyunun tamamını satın almaya yönlendireceği gibi görünüyor.

Yeni PS Plus Ne Zaman Çıkıyor?

Yeni PS Plus her yerde aynı anda piyasaya sürülmeyecek, ancak Mayıs ayının sonunda piyasaya sürülmeye başlayacak ve PlayStation’ın tahminlerine göre her büyük pazarın Haziran ayının sonuna kadar buna erişimi olacak. PS Plus’ın 23 Mayıs’ta Asya pazarlarında (Japonya hariç), ardından 1 Haziran’da Japonya’da yeniden başlaması bekleniyor.

PS Plus veya PS Şimdi İstifleme Yok

PlayStation kısa süre önce abonelerin aboneliklerini PS Plus’ın yeniden başlatılmasından önce biriktiremeyeceklerini doğruladı. İstifleme, genellikle insanların genellikle satışta bulabilecekleri ön ödemeli kodlar ve kuponlar kullanarak aboneliğinizi genişletmek anlamına gelir. Birden fazla katmanın varlığı nedeniyle, yığınlama, kullanıcılara en düşük katmanlarının bir yıllık fiyatından daha düşük bir fiyata yıllarca daha yüksek katman avantajları verebilirdi, bu nedenle doğal olarak PlayStation, daha önce bir sorun haline gelmesini engelliyor.

PlayStation, hem PS Plus hem de PS Now için tüm kuponları ve kodları geçersiz kılmak yerine, bunları kullanmamıza izin veren ve abone olduğunuz katmana bağlı olarak bunları uygun sürelere çeviren oldukça kafa karıştırıcı bir dönüştürme sistemi sundu.oyun-1