SAN FRANSICO: Şifreli mesajlaşmadan sonra uygulama Telgraf daha önce kendi tokeninden vazgeçti, şimdi kripto ödemelerini destekliyor.

Protokole göre, ekleme, mesajlaşma platformlarında kripto ödemelerini daha yaygın hale getirebilir.

Toncoin tokenini yöneten TON Foundation, uygulamada toncoin (TON) kullanarak diğer kullanıcılara kripto göndererek ücretsiz ödemeleri etkinleştirdi. Ayrıca, uygulama içinde bitcoin satın alma özelliğini de ekledi.

Yaklaşık 550 milyon kullanıcısı olan Telegram, AUS Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen yasal bir itirazın ardından daha önce kendi tokeni için planından vazgeçmişti.

SEC, tokenini geliştirmek için 1,7 milyar dolar topladıktan sonra 2019’da Telegram’a dava açtı ve bunu yasadışı bir token teklifi olarak nitelendirdi.

Telegram daha sonra SEC’e para cezası ödedi ve sermayeyi yatırımcılara iade etmeyi kabul etti.

O zamandan beri, Telegram’ın CEO’su Pavel Durov Telegram’dan görünüşte bağımsız olan ayrı bir token Toncoin’i onayladı. Raporda, Telegram’da ödemeler için etkinleştirilen paranın bu olduğu belirtildi.

TON Vakfı, Twitter’da yaptığı açıklamada, Toncoin’i “herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti olmadan” gönderme olanağını sağladığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9