Square Enix, üç büyük Batılı oyun stüdyosunun yanı sıra ilgili video oyunu özelliklerini de satıyor. Mezar yağmacısı, Deus Exve Hırsız. Stüdyolar ve mülkler şu şekilde ayarlandı: Embracer Group tarafından satın alındı tahmini 300 milyon dolar için; düzenleyici onayların ardından, satın alma işleminin bu yılın Temmuz ve Eylül ayları arasında tamamlanması planlanıyor.

Embracer toplamda Crystal Dynamics, Eidos-Montreal ve Square Enix Montreal’i satın alıyor ve bu da “üç stüdyo ve sekiz global lokasyonda 1.100 çalışan” anlamına geliyor. Oyun özellikleri açısından şirket, aşağıdakiler dahil markaların vekilharcı olacak: Tomb Raider, Deus Ex, Hırsızve Kain’in mirasıEmbracer’a göre, “stüdyoların 50’den fazla arka-katalog oyununun devam eden satışları ve operasyonlarıyla birlikte”. Halihazırda geliştirilmekte olan diğer oyunların yanı sıra Crystal Dynamics, kısa süre önce yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu. Mezar yağmacısı Başlık.

Embracer, aşağıdakiler de dahil olmak üzere 100’den fazla stüdyo işleten, sessizce büyük bir yayıncılık grubudur. Sınır bölgeleri geliştirici Gearbox, Sabre Interactive ve THQ Nordic. Aynı zamanda çizgi roman ve eğlence markası Dark Horse’un sahibidir. Embracer, Square Enix ile anlaşma kapandığında toplam 124 dahili stüdyosu ve 14.000 çalışanı olacağını söylüyor.

Kurucu ortak ve CEO Lars Wingefors yaptığı açıklamada, “Bu stüdyoları Embracer Group’a davet etmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Geçtiğimiz on yıllarda defalarca kanıtlanan fantastik fikri mülkiyetin, birinci sınıf yaratıcı yeteneğin ve mükemmellik sicilinin farkındayız. Liderlik ekipleriyle tanışmak ve hedeflerini nasıl gerçekleştirebilecekleri ve Embracer’ın büyük bir parçası olabilecekleri konusunda gelecek planlarını tartışmak büyük bir zevkti.”

Square Enix ilk olarak 2009 yılında Eidos Interactive’i satın alarak Batılı oyun geliştirme faaliyetlerine başladı. tetikçi, Mezar yağmacısıve Deus Ex orijinal Marvel oyunlarına bir genişleme ile birlikte yayınlar. 2017 yılında tetikçi geliştirici IO Interactive, Square Enix’ten ayrıldı bağımsız bir stüdyo olmak. Anlaşmaya rağmen, Square Enix Batı sahnesinin tamamen dışında değil; şirket kaydetti yine de yayınlayacak sadece neden, Hayat gariptir ve Outriders oyunlar.

Haber, video oyunu satın almaları için özellikle yoğun bir zamanda geliyor. Sony satın alıyor Kader geliştirici Bungie 3,6 milyar dolara, Take-Two 12.7 milyar dolar harcadı Çiftlik evi yapımcı Zynga ve şimdiye kadarki en büyük anlaşmada Microsoft, Activision Blizzard’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor.genel-2