Embracer Group, Crystal Dynamics, Eidos-Montreal, Square Enix Montreal ve Square Enix’ten bir IP kataloğunu satın aldığını duyurdu. 300 milyon dolarlık anlaşma Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain gibi IP’leri ve Embracer’ın portföyüne eklenen 50’den fazla arka katalog oyununu görecek.

“Bu stüdyoları Embracer Group’ta ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Geçtiğimiz on yıllar boyunca tekrar tekrar gösterilen fantastik IP, birinci sınıf yaratıcı yetenek ve mükemmellik sicilini tanıyoruz. Liderlerle tanışmak büyük bir zevkti. Embracer Group’un kurucu ortağı ve Grup CEO’su Lars Wingefors bir basın açıklamasında, “Embracer Group’un kurucu ortağı ve Grup CEO’su Lars Wingefors, ekipler ve embracer’ın büyük bir parçası haline gelebilecekleri için gelecek planlarını tartışıyorlar” dedi.

Anlaşma, Square Enix’in tüm Batılı oyun geliştirme stüdyolarını, şu anda Crystal Dynamics’te geliştirilmekte olan Tomb Raider gibi oyunları içeren Embracer Group’a devredeceğini görecek. Satın alma işleminin Embracer’ın mali yılının ikinci çeyreğinde, yani Temmuz-Eylül 2022’de tamamlanması bekleniyor.

Bir basın açıklamasında Square Enix, anlaşmanın “blok zinciri, yapay zeka ve bulut gibi alanlardaki yatırımlarla ilerleyerek yeni işletmelerin başlatılmasını sağladığını” söyledi.

“Gelecekte, şirketin geliştirme işlevi Japonya’daki stüdyoları, Square Enix External Studios ve Square Enix Collective’den oluşacak. Şirketin denizaşırı stüdyoları Just Cause, Outriders ve Life is Strange gibi seriler yayınlamaya devam edecek.”

Embracer, geçtiğimiz yıl Gearbox Entertainment’ı 1,3 milyar dolara, 3D Realms’i ve birkaç küçük stüdyoyu Ağustos’ta 313 milyon dolara, Dark Horse medyasını Aralık ayında transmedya potansiyeli için ve Perfect World Entertainment’ı satın alarak son birkaç yılda bazı büyük satın almalar yaptı. .oyun-1