Kripto para vahşi yükselişini sürdürürken, ünlü girişim şirketi Sequoia sadece dünyanın a16z’leri ile değil, varlıklarının balonunu ve etkilerinin geleneksel girişim hiyerarşilerini alt üst ettiğini gören yükselen kripto yerli girişim fonları ile rekabet ediyor. TechCrunch’ın yeni web3 podcast’indeki bir konuşmada Zincirleme tepkiSequoia kripto ortağı Shaun Maguire, firmanın sektöre olan bağlılığından, düzenleyici zorluklardan ve birçok kripto yatırımcısının hala anlamadığı şeylerden bahsetti.

Bu yılın başlarında Sequoia, yalnızca kripto para birimleri satın almaya adanmış 500 ila 600 milyon dolarlık bir alt fon duyurdu. Firma, yıllar içinde Fireblocks ve FTX dahil olmak üzere kripto girişimlerine bir dizi öz sermaye yatırımı yaptı, ancak Andreessen Horowitz 2018’de özel bir kripto fonu için erken olsa da, Sequoia öz sermaye yatırımlarını genel fonları aracılığıyla yapmaya devam etti.

Kripto endüstrisi yeni tek boynuzlu at startupları üretmeye devam ederken, kamu piyasası teknoloji stoklarının hızla soğuması, makro koşullara son derece duyarlı olduğu kanıtlanan gelişmekte olan kategorideki büyümeyi durdurmakla tehdit etti. Görüşmemizde Maguire, piyasa daha az köpüklü hale geldiğinde ayak parmaklarını kriptoya daldıran diğer birçok fonun “geri çekileceğine” olan inancını vurguladı, ancak Sequoia’nın sektörle zaten uzun bir ilişkiye bağlı olduğuna inanıyor – “biz Kalıcı niyetleri var.”

“Sequoia yaptığımız her şeyde çok bilinçli ve her strateji değişikliğini, her şeyi tartışmak için çok fazla zaman harcıyoruz, her tohum yatırımını bazen dayanılmaz ayrıntılara kadar tartışıyoruz, ancak gerçekten iyi kararlar vermemize ve takım olarak karar vermemize yardımcı oluyor. bireyler,” diyor Maguire. “Bir şey yapmaya karar verdiğimizde, tüm ekip kararın arkasında olmadıkça bu olmaz. Son 18 ayda kripto ile serbest bırakıldığını gördüğünüz şey buydu, gerçekten, güçlü olumlu görüşlere sahip bazı insanlar olmaktan, tüm şirketin tamamen arkasında olmasına geçtik.”

Kripto kategorisi, bazıları risk sermayesi topluluğunda, sektörün faydalarının aşırı satıldığına ve web3’ün ademi merkeziyetçilik vaadinin sadece duman ve ayna olduğuna inanan birçok şüpheci ile uğraştı.

Maguire, “Ben mutlak bir kripto maxiyim, ancak bugün kitleler tarafından yanlış anlaşılan birçok şey olduğunu düşünüyorum” dedi. “Adem-i merkeziyetçilik, tüm sorunları çözen ve her şey için daha iyi olan gümüş bir kurşun değildir. Bilgi işlemin büyük çoğunluğunu biliyorsunuz, merkezileştirilmesini istiyorsunuz. Birçok karar vermede, merkezileştirme belirli karar türleri için daha iyi olabilir.”

Maguire, kendi iyiliği için ademi merkeziyetçilikten daha önemli olanın, kullanıcıların “kimlikleri ve verileriyle ayrılabilmeleri”, tüketicileri platformun aşırı erişiminden koruması gereken bir çaba olduğunu söyledi. Yerelleşme belirli bir tür tüketici korumasına izin verirken, Maguire hala geleneksel yatırımcı korumalarının kural kitabının atılmaması gerektiğini iddia ediyor.

“Kafamdaki gerilimlerden biri, insanların bazen ABD yasalarının getirdiği birçok tüketici korumasının bir asırdan fazla zorlu derslerden kazanıldığını unuttuğunu düşünüyorum. Ve orada çok fazla bilgelik var, ”diyor Maguire. “Bazı yönlerden, şu anda kriptoda neler olup bittiğini görmenin bir yolu, neredeyse tüm eski kuralları atmak ve boş bir tuvalle başlamak gibi. durumların %90’ına geri döndüğünüzde ve ‘Ah, aslında, geçmişte işlerin yapılma şekli aslında oldukça iyiydi ve oraya en uygun nedenden dolayı ulaşıldığını fark ederek,’ Ama %10’u kökten farklı ve… bu şeylerden bazılarını doğru yaparak tüm sistemi anlamlı bir şekilde iyileştirin.”

tamamını dinleyebilirsiniz Maguire ile röportaj podcast’imiz Chain Reaction’da. Chain Reaction’a abone olun Elma, Spotify veya her hafta bize yetişmek için tercih ettiğiniz alternatif podcast platformunuz.genel-24