Samsung Galaxy S21 serisinin Mayıs 2022 Android güvenlik güncellemesini almaya başladığı bildirildi. Samsung’un geçen hafta Galaxy S22 akıllı telefonlar için yayınlamaya başladığı Mayıs 2022 Android güvenlik güncellemesini başlatan ilk şirket olduğu bildirildi. Şimdi, İtalya’daki Galaxy S21 kullanıcılarının bu güvenlik yamasını almaya başladığı söyleniyor. Uygulamanın önümüzdeki günlerde diğer Avrupa ülkelerine de yayılması bekleniyor. Küresel kullanıma ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak yakında gerçekleşebilir.

Göre rapor Sammobile tarafından Samsung, İtalya’da Galaxy S21 akıllı telefon serisi için donanım yazılımı sürümü G991BXXU5CVDD ile yeni bir güncelleme sunmaya başladı. Bu güncellemenin kameranın Gece Portresi özelliğine iyileştirmeler getireceği söyleniyor. Desteklenen uygulamalarla otomatik çerçeveleme özelliği geliştirildi. Son olarak, seçilen sosyal medya uygulamalarıyla genel kamera kalitesi daha iyi hale getirildi.

Bu yeni güncellemenin, gizlilik sorunları ve güvenlik açıkları için düzeltmeler içerebilecek Mayıs 2022 Android güvenlik düzeltme ekini içerdiği iddia ediliyor. Ayrıca genel hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri ile geldiği söyleniyor.

İtalya’da bir Samsung Galaxy S21 serisi cihazınız varsa, şuraya giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve Yükle.

Samsung Galaxy S21 serisinde şu anda vanilya Galaxy S21, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 FE 5G bulunuyor. Bu ürün grubu Ocak 2021’de piyasaya sürüldü. O zamandan beri yerini şu anda Galaxy S22, Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22+’dan oluşan Galaxy S22 serisi aldı.
genel-8