Razer Kurucu Ortağı ve Eski Başkan Robert “Razerguy” Krakoff, 81 yaşında öldü. Oyun faresi öncüsü, yolculuğuna 1996 yılında oyun çevre birimleriyle başladı. Razer, 2005 yılında bağımsız bir kuruluş haline geldi – San’ın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermesinden yıllar sonra Diego, California merkezli Kärna. Şirketin ilk amiral gemisi ürünü – dünyanın ilk oyun faresi olarak kabul edilen Razer Boomslang – Krakoff’un PC oyuncuları arasında büyük bir popülerlik kazanmasına yardımcı oldu. O zamandan beri Razer, oyun dünyasında tanınan bir isim haline geldi ve dünya çapında e-spor pazarında büyüyen kitleye hitap ediyor.

Geçen hafta Razer, Krakoff’un ölümünü resmi sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurdu. Şirket dedim yöneticinin “oyun oynamaya olan sarsılmaz dürtüsü ve tutkusu devam ediyor ve hepimize ilham vermeye devam ediyor.”

4 Ekim 1940’ta doğan Krakoff, 1999 yılında Kärna’nın yan kuruluşu altında Razer Boomslang’ı resmi olarak piyasaya sürerek oyun dünyasında popüler oldu. Fare, Razer’ın yüksek hassasiyet ve hassasiyet arayan genç oyuncuların dikkatini çekmesine yardımcı oldu.

Razer başlangıçta faaliyetlerine bir şirket olarak başlamadı ve Kärna’nın bir markasıydı. Ancak, Kaliforniya merkezli şirketin finansal kısıtlamalar nedeniyle 2000 yılında faaliyetlerini durdurmak zorunda kalması ve 2001 yılında iflas etmesi nedeniyle Krakoff, Razer’ı kurdu. ayrı bir varlık olarak 2005 yılında Singapurlu SUÜ mezunu Min-Liang Tan ile birlikte.

göre Vaka Analizi Web’de mevcut, ne Krakoff ne de Tan, Razer Boomslang’ı icat etmedi. Bunun yerine, Razer markasını ve üç başlı yılan logosunu yaratan Fitch adlı bir pazarlama ajansının eseriydi. Razer, lansmanında fareyi geliştirmek için Fitch’e kredi verdi basın bültenigibi not alınmış The Verge tarafından.

Bununla birlikte, Razer Boomslang, zamanın PC oyuncuları arasında bir ev ismi haline geldi. Şirket, 2003’te Razer Boomslang Collector’s Edition’ı ve Boomslang sürümlerinin iki yinelemesini bile yayınladı.

Razer Boomslang, imleci çalıştırmak için bir top içeren mekanik form faktörüne dayanıyordu. Ancak Razer, 2004 yılında optik farelere geçti.

Krakoff, Razer’ın sadece Kurucu Ortağı değil, aynı zamanda ilk yıllarında hem çevrimiçi hem de çevrimdışı promosyonların yüzüydü. Yönetici reklamında yer aldı ve Razer cihazlarının perakende ambalajında ​​”Razerguy” olarak göründü.

Büyüyen oyun endüstrisinin aktif bir parçası olmasının yanı sıra, Krakoff bir fitness tutkunuydu. o yarattı Blog eşi Dr. Patsi Krakoff ile yaşlılar için fitness ve beslenme konularını ele aldık.

Krakoff aynı zamanda bir yazardı – 2009’dan beri kitapların bir listesini yazdı, LinkedIn profiline göre. Başlıklar arasında kara komedi masalı Die Laughing ve aksiyon-macera kurgusu The Aztlán Kid yer alıyor.

2001’de Krakoff, sporcular, oyuncular ve profesyoneller için “zihinsel performansı artıran” içecekler sunduğu iddia edilen MindFX Science adlı takviye şirketini de kurdu.
genel-8