Kapat: MyPillow Guy Üç Saat Sonra Twitter'dan Yeniden Yasaklandı başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Scott Olson (Getty Resimleri)

Sağ kanat yasaklandı Twitter kullanıcıları, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık fonunun ardından bekledikleri sıcak karşılamayı almıyorlar. kazanmaen azından henüz değil.

Mike Lindell, platformu değiştirilen MyPillow CEO’su çamaşırhane listesini papağan yapmakla bilinir Kovid-19 ve seçim komplo teorileri hafta sonu Twitter’a muzaffer dönüşünü yapmaya çalıştı. Üç saatten kısa bir süre sonra yasaklandı.

Lindell, daha yaygın olarak ‘olarak bilinenBenimYastığım Adam’ ya da belki daha uygun olarak, ‘MyPillow Goblin,’ var önyükleme T kapalıTwitter’ın sivil bütünlük politikasının tekrar tekrar ihlal edilmesi nedeniyle başkente 6 Ocak’ta gerçekleştirilen saldırıların ardından Witter. Tam olarak hangi Tweetlerin onu kenara ittiği belli olmasa da, Lindell defalarca 2022 seçim sonuçlarını reddetmiş ve eski Başkan Donald Trump’tan şunu isteyecek kadar ileri gitmişti. zorlamak Joe Biden’ın göreve gelmesini engellemek için “sıkıyönetim”.

Beğenmek diğer rezil Twitter akbabaları, Lindell muhtemelen artık platforma geri dönmek için bir fırsat gördü. Edinilen tarafından özgür konuşma hobisi Elon Musk. Eski hesabı yasaklı kalmasına rağmen, Lindell Pazar günü yeni bir hesap açtı ve geri dönüşünü duyurmak için kısa bir videoyla birlikte bunu yayınladı.

“Herkese merhaba, TWITTER’A GERİ DÖNDÜM. Tek hesabım @MikeJLindell! Lütfen RT’leyin ve TAKİP EDİN, DUYURUYI YAYINLAYIN,” dedi Lindell Tweet’te benekli Insider tarafından. Bir Twitter sözcüsü, Gizmodo Lindell’in yeni hesabının şirketin kurallarını ihlal ettiği için askıya alındığını söyledi. yasaklama politikası.

Kapat: MyPillow Guy Üç Saat Sonra Twitter'dan Yeniden Yasaklandı başlıklı makalenin resmi

Ekran görüntüsü: heyecan

Lindell, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak Insider’a, yeniden yasaklanmasının “utanç verici” olduğunu düşündüğünü ve kendisi gibi davranan artan sayıda sahte hesaba yanıt olarak platforma geri döndüğünü iddia etti.

Lindell, videosunda “Diğerlerinin hepsi sahte hesaplar ve orada benim adımı kullanıyorlar, bu yüzden bu hesabı başlattık” dedi. “Lütfen tanıdığınız herkesle paylaşın, tanıdığınız herkese haber verin, böylece haberi kaldırmaları durumunda Twitter’da duyurabiliriz. Yardım ettiğiniz için çok teşekkürler.”

Lindell şimdi, Twitter’dan ilham alan sağcı bir yankı odası olan “Frank Social” adlı kendi garip sosyal medya platformuna geri dönecek. faturalar kendisini “özgür konuşmanın sesi” olarak tanımlar.

Musk’ın Twitter’ı ele geçirmesi, gerçekten sınırsız bir çubuğun cesaretlendirilmesine yol açıyorsa bazılarının sahip olduğu gibi alt-sağ yuvarlanma ordusu korkulan, kesinlikle henüz olmadı. Ancak bu, bazı tartışmalı kullanıcıların suları test etmesini engellemedi.

Geçen hafta, uzun süredir Trump yardımcısı ve kendini tarif GOP “kirli düzenbaz” Roger Stone, hesabını 2017’de kalıcı olarak askıya aldıktan sonra benzer bir taktik denedi. Stone, Musk’ın ele geçirilmesi haberini takiben yeni bir hesap oluşturdu ve Telegram hesabında bu konuda bir paylaşımda bulundu.

Stone, “Pekala sürtükler Twitter’a geri döndüm” dedi. buna göre Günlük Canavar. Elon Musk’ın ifade özgürlüğüne olan bağlılığının ne kadar güçlü olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum” dedi. Stone’un yeni hesabının olduğu bildirildi askıya alındı neredeyse hemen sonra.

Yine de, çeşitli çizgilerden muhafazakarlar ve sağcılar, Musk Mesihlerine ikna olmuş görünüyorlar. Musk’ın Twitter’ı satın alma anlaşmasını tamamlamasından sadece iki gün sonra, Social Blade verilerine göre etkili muhafazakar hesaplar, takipçilerinin anlaşmadan önce sahip oldukları oranın yaklaşık on katı arttığını gördüler. ile paylaştı Sınır.

Önde gelen liberal hesaplarda ise aynı dönemde yeni kullanıcılarda düşüş görüldü. Eski başkan Sitenin en çok takip edilen hesaplarından biri olan Barack Obama, daha fazlasını kaybetti Musk’ın Twitter anlaşması haberinden bu yana 300.000 takipçi. Tüm bu sığınmacılar, merkezi olmayan sosyal ağ Mastodon’un kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı oldu. bildirildiğine göre tek bir günde 30.000’den fazla yeni kullanıcı artışı gördü.genel-7