Microsoft, 15 Haziran 2022’den sonra Internet Explorer’ı resmi olarak kullanımdan kaldıracak, ancak kuruluşların eski tarayıcıdan uzaklaşmak için bu tarihe kadar beklemesi gerekmiyor. Yakın zamanda Teknoloji Topluluğu gönderisi Microsoft’tan Eric Van Aelstyn, kuruluşların Internet Explorer için kendi emeklilik tarihlerini 15 Haziran’dan önce belirlemelerini tavsiye ediyor.

Web’in günlük kullanıcıları muhtemelen uzun zaman önce Edge’e veya diğer modern tarayıcılara geçmiş olsa da, bazı şirketler belirli siteler için hala Internet Explorer’a güveniyor. Microsoft, insanları Internet Explorer’ın yaklaşmakta olan sonu konusunda yıllardır uyarıyor. Proaktif ve geçişe hazırlıklı olan şirketlerin Internet Explorer’ı geride bırakmak için kapanış tarihini beklemelerine gerek yok.

“Şimdi sadece 15 Haziran’dan sonra IE’nin devre dışı bırakılmasını beklemeniz gerekiyor…. Değil mi?” dedi Aelstyn. “Bu bir yaklaşım, ancak özellikle karmaşık BT ortamlarında bir şeylerin olmasını beklemenin stresli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, beklemek yerine kendi dahili emeklilik tarihinizi planlamanızı öneririz – IE’nin devre dışı bırakılmasından sonra hazırlanmanın en iyi yolu 15 Haziran, 15 Haziran’dan önce kuruluşlarınızda IE’yi proaktif olarak kullanımdan kaldıracak.”

Gönderi, eski tarayıcıdan uzaklaşmaya hazırlanmak için dört adımı özetliyor:

  1. IE modunun kurulduğundan emin olun!
  2. Dahili IE emeklilik tarihinizi planlayın
  3. Kullanıcılarınızı bilgilendirin ve verilerini içe aktarmalarını sağlayın
  4. Dahili emeklilik tarihinizde IE’yi Devre Dışı Bırakma ilkesini geniş bir şekilde dağıtın

Microsoft ayrıca kuruluşların Internet Explorer’dan modern bir alternatife geçmesine yardımcı olacak bir kaynak koleksiyonuna sahiptir. İlgili tüm bilgi parçalarına bağlantılar, Microsoft’un Teknoloji Topluluğu gönderisinin altındaki bir listededir.

Bağlantılarımızı kullanarak satın alımlar için bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla bilgi edin.genel-20