Yeni nesil USB-C kablolarının taşıyabilecekleri gücü 240W’a neredeyse iki katına çıkararak, en güçlü oyun dizüstü bilgisayarları dışındaki herkes için özel güç tuğlasını bırakmanıza yetecek kadar nasıl olduğunu size söylememizin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Şimdi ilk yaşam belirtilerini görüyoruz: ilk USB-C 2.1 kabloları sahip olmak bozuldu örtmek 240W’a kadar güç ve 40Gbps’ye kadar veri ile. İki metreye kadar uzunlukları, Club3D adlı Hollandalı bir üreticiden (aracılığıyla Tom’un Donanımı) kendi web sitesinde kablo satmıyor ve henüz perakendecilerde de stokta görünmüyor.

Tabii ki, henüz bir tane satın almak isteyeceğinizden değil! Henüz 240W USB-C gücü kullanmak üzere tasarlanmış herhangi bir cihaz veya 240W USB-C şarj cihazı yok, bu nedenle bu kablolar tavuk-yumurta sorunu çözülene kadar size yeni bir şey sunmayacak. .

Ancak bilmeniz gereken tek uyarı bu değil. Geçen Eylül ayında USB Uygulayıcıları Forumu USB-C 2.1 markalama yönergelerini yayınlarken korktuğumuz gibi, üreticilerin bir kablodan gerçekten alacağınız yetenekleri karıştırıp eşleştirmekte hala özgür oldukları görülüyor.

Club3D’nin kutsal kasesi 8K / 60 video, 40Gbps veri ve 240W güce sahip bir metrelik kablonun yanı sıra, veri hızının yalnızca yarısına sahip iki metrelik bir kablosu da var. Ve – bunu anlayın – yalnızca 480 Mbps veri taşıyan üçüncü bir iki metrelik kablo var. (Bir nedenden dolayı USB 2.0 hızlarında takılı kaldı.)

Neyse ki, bu kablolar gerçekte hangi özellikleri taşıdıklarını size bildirmek için açıkça işaretlenecek gibi görünüyor – etiketler için teşekkürler USB-IF! Umarım diğer kablo yapımcıları da aynısını yapar. Ve 240W’lık bir kablonun en az altı buçuk fit uzunluğa kadar uzayabileceğini bilmek güzel, ancak umarım daha uzunlarını da göreceğiz. 240W kulağa çok watt gibi gelse de, tipik bir ev tipi AC prizi binlerce elektrik prizini söndürebilir.genel-2