Bebeğimin Fisher-Price gamepad’i hakkında bir daha yazacağımı hiç düşünmemiştim, ama işte başlıyoruz: Bir modder ucuz melodi dolu oyuncağı çevirdi tam bir Xbox gamepad’e oynamak için ihtiyacınız olan her şeyle Elden Yüzük. Ve inanılmaz bir şekilde, bunu hiçbirini kaybetmeden yaptı. Fisher-Price Game & Learn Kontrolörü‘in yerleşik ses efektleri — yani artık Malenia koşunuzu “1, 2, 3, 4, puanınız artıyor!” gibi klasik çocuk şarkıları ile eşleştirebilirsiniz. ve “Turuncu, mor, beyaz ve pembe, yeşil, kırmızı ve mavi, woohoo!”

Adını duyduysanız bu şaşırtıcı olmayabilir. Dylan “Rudeizm” Beck daha önce, çünkü bu aslında onlardan biri az hırslı kontrolör, Yeni Zelandalı yerlinin dublörlüğünü yapıyor ve Twitch yayıncısı çekti – o adam dövmek Karanlık Ruhlar 3 tek bir düğme “Mors kodu” denetleyicisi ileinşa hareket kontrollü ışın kılıcı ve Force güç eldiveni için Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen, ve hileli kendi flap, waddle ve korna kontrolleri için İsimsiz Kaz Oyunu. Bunların hepsini aşağıdaki tweetlerde görebilirsiniz:

Ama Rudeizm söyler Sınır Yeni Fisher-Price modunun yine de “tamamen ne kadar temiz göründüğünden dolayı” en sevdiği yapılardan biri olduğunu söyledi. biraz uğraştıktan sonraoraya bütün bir Arduino Pro Micro klonunu, iki eksenli bir joystick’i (Fisher-Price’ın orijinal “joystick’i” gerçekten sadece bir düğme olduğu için) ve orijinalin tıkır tıkır ama-olmayan özelliğini döndürmek için birkaç mikro anahtarı sıkıştırabildi. elektrikli “omuz düğmeleri” de gerçek düğmelere dönüştürülür.

Tüm orijinal Fisher-Price düğmeleri hala çalışıyor – Konami Kodu paskalya yumurtasına kadar – çünkü Arduino’yu doğrudan önceden var olan panoya lehimleyerek girişlerini geri almaya ayarladı. Yani evet, büyük ölçüde gerçek Fisher-Price gamepad ile oyun oynuyor, sadece Fisher-Price gamepad’i kabuk olarak kullanmıyor. Yine de prize takmanız gerekiyor: Arduino o odayı kapladığı için “Ne yazık ki piller için fazla yer yok” diyor.

Her Xbox düğmesini bu sınırlı kontrollerden nasıl çıkardığını sorabilirsiniz? Pekala, hepsini birden alamazsınız. Ancak Fisher-Price kaydırıcısını, sola sahip olmanıza izin verebilecek bir mod seçici olarak donattı. veya herhangi bir anda sağ analog çubuğun yanı sıra A, B ve C üzerindeki Başlat, Seç ve Kılavuz düğmelerine erişim. Onları sola veya sağa sallayıp sallamadığınız konusunda.

Rudeism, bunun iki haftalık bir geri tepme projesi olduğunu ve şaka olarak başladığını söylüyor: anlaşma avcısı Wario64 tweetledi gamepad’in “Elden Ring için mükemmel” olacağını söyledi ve bunu test etmeye karar verdi. Ne yazık ki, Rudeism’in bebek oyun kumandası ile patronları yok ettiğine dair henüz bir görüntü yok, ancak tüm oyunu bu şekilde yenmeyi planladığını söylüyor (eğer denemek isterseniz bir YouTube yapım videosu üzerinde de çalışıyor). Toplam bütçe, denetleyicinin kendisi dahil 20 dolardı – ancak kuşkusuz, joystick’i ve anahtarları yerinde tutmak için montaj yaptığı eski 3D yazıcı değil.

Şimdi iki yaşındaki çocuğumun pediyle bunlardan birini yapıp yapamayacağımı bilmiyorum, ancak bu plastik ve devre yığınını bir kez daha manşetlerde görmek bir zevk.

genel-2