elon muskPazar günü dünyanın en zengin adamı olan bazı paylaşımlar yaptı. yatırım tavsiyesi ne zaman alınır ve satılır hisse senetleri.

Buna göre Miskservetini nasıl artıracağı hakkında çok soru soruldu.

Ve en büyük tavsiyesi: “Piyasa yaptığında panik yapmayın” Musk Twitter’da yazdı.

Musk, insanlara inandıkları ürün ve hizmetleri üreten şirketlerden hisse senedi almalarını tavsiye etti.

“Bana çok soru sorulduğundan beri: *inandığınız* ürün ve hizmetler üreten birkaç şirketten hisse satın alın.”

Musk, insanların yalnızca “ürün ve hizmetlerinin daha kötü bir eğilim gösterdiğini düşündüklerinde” hisselerini satmaları gerektiğini kaydetti.

Musk, “Bu, uzun vadede size iyi hizmet edecek” dedi. yatırım ipuçları 90 milyona yakın takipçisi ile.

2022 Forbes gerçek zamanlı milyarderler listesine göre Musk, 268,2 milyar dolarlık net değeriyle dünyanın en zengin adamı.

Tesla ve SpaceX’in sahibi kısa süre önce 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla mikroblog platformu Twitter’ı devraldı.

Musk ayrıca şirketin yaklaşık 4 milyar dolar değerinde 4,4 milyon hissesini sattı. Musk kendi kişisel kapasitesiyle 21 milyar dolar harcamak zorunda olduğundan, para muhtemelen mikro blog platformunu satın almaya gidebilir.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Morgan Stanley ve diğer finans kuruluşları, Tesla ve diğer şirketlerdeki hisselerine karşı Musk’a 12,5 milyar dolarlık marj kredisi ile birlikte 13 milyar dolarlık finansman sağlamayı taahhüt etti.

Musk’ın kendi başına yaklaşık 21 milyar dolarlık öz kaynak finansmanı sağlaması bekleniyor.

Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu en son Tesla hisse senedi satışlarının değeri yaklaşık 4 milyar dolar.

Bu arada Twitter geçen hafta, Musk devralmadan önceki son çeyrek sonucu olan bu yılın ilk çeyreğinde 1,2 milyar dolarlık gelir ve 513 milyon dolarlık net gelir üzerinden 128 milyon dolarlık işletme zararı bildirdi.

Şirket, Mart çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,9 artışla 229 milyon ortalama para kazanılabilir günlük aktif kullanıma (mDAU) sahip olduğunu söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9