TechCrunch, küresel kripto para borsasının Hindistan da dahil olmak üzere gelişmekte olan pazarlardaki erişimini genişletmeye çalıştığı için Coinbase, Snap India’nın eski başkanı Durgesh Kaushik’i işe aldı.

kaushik Coinbase’e Pazar Genişletme Kıdemli Direktörü olarak katılıyor ve şirkete Hindistan’da ve Asya Pasifik bölgesi, Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’daki diğer birçok pazarda lansmanı konusunda yardımcı olmakla görevlendirildi.

Hafta sonu yorum için ulaşılan şirket, gelişmeyi doğruladı ve Kaushik’in 9 Mayıs’ta firmaya katılacağını söyledi.

Coinbase Uluslararası İş Geliştirme ve Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, TechCrunch’a bir şirket tarafından sağlanan bir açıklamada, “Durgesh Kaushik’in 9 Mayıs’ta Pazar Genişletme Kıdemli Direktörümüz olarak Coinbase’e katılacağını doğrulamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. sözcü.

Murugesan ekledi: “[Kaushik’s] Bu küresel liderlik rolüne atanmak, Hindistan’a girişimizin yanı sıra dünya çapında ekonomik özgürlüğü artırma misyonumuza yönelik önemli bir adımdır. Hindistan lansmanımıza ilk odaklanmasının ötesinde Durgesh, APAC, EMEA ve Amerika’daki diğer pazarlara girişimizi desteklemek için kapsamlı deneyiminden yararlanacak. son blog yazısı küresel genişleme stratejimizde.”

Daha önce Facebook ve hiper yerel dağıtım hizmeti Dunzo gibi firmalarda çalışmış ve aynı zamanda bir sosyal video platformunun kurucu ortağı olan Kaushik, Snap’in Hindistan’daki konumunu değiştirmesine yardımcı olma konusunda geniş ölçüde itibar sahibidir. Liderliği altında, mobil içgörü firması Data.ai’ye (eski adıyla App Annie) göre şirket, Hindistan’ın aylık aktif kullanıcı tabanını yaklaşık 130 milyona çıkardı.

Snap yetkilileriyle çalışan bir yöneticiye göre, sosyal medya platformunun 2021’in 1. veya 2. çeyreğine kadar 100 milyon kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olmakla görevlendirildi. Kaushik, geçtiğimiz ay Snap’ten ayrıldığını duyurdu.

Kaushik’in atanması, Coinbase’in çabaladığı ve birçok yönden biraz çaresiz hissettiği ve kendi adını taşıyan kripto para birimi değişim hizmetini Hindistan’da faaliyete geçirdiği bir zamanda geldi. Halka açık şirket, geçen ay Coinbase’in Hindistan’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Coinbase geçen ay Hindistan’da, perakende bankaların koalisyonu tarafından inşa edilen ve bugün Hintlilerin çevrimiçi işlem yapmasının en popüler yolu haline gelen bir ödeme demiryolu olan UPI’nin desteğiyle başlatıldı. Ancak aynı gün, UPI’yi denetleyen ödeme kuruluşu olan Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu, UPI kullanan herhangi bir kripto borsasından haberdar olmadığını iddia ederek firmaya ters bir bakış attı. Üç gün sonra Coinbase, uygulamadan UPI desteğini askıya aldı ve şu anda ülkedeki kullanıcılarının fiat para birimlerini doldurma imkanı yok.

Hindistan merkez bankasının (Hindistan Rezerv Bankası) özel bir birimi olan NPCI ve RBI, Hindistan Yüksek Mahkemesinin RBI tarafından dayatılan kripto para birimi yasağını kaldırmasına rağmen, bankalara kripto ile ilgili işlemlerde sürtüşme yaratmaları için gayri resmi olarak baskı yapmaya devam ediyor. Bir kripto para borsasındaki bir yöneticiye göre, üç yıl önce işlem gördü.

Hindistan gazetesi The Economic Times geçen ayın sonlarında bildirildi birkaç bankanın NPCI’ye kripto para birimi ile ilgili işlemlerin “gölge yasağı” konusunda yaklaştığını ve sorguladığını ve resmi bir direktif aradığını söyledi. Habere tepki gösteren, kurucu ortak ve CEO Brian Armstrong, dedim: “Hindistan’daki NPCI ve RBI için zor sorular ve iyi sorular. “Gölge yasağı” yüksek mahkeme kararının ihlali mi?”

Murugesan, şirketin ayrıca Hindistan ve Güney Asya için yeni bir bölgesel genel müdür kiralamak istediğini söyledi.genel-24