Bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch Series 8, gelecek özellikleriyle ilgili çok konuşuldu. Önceki raporlar, Apple’ın seriye vücut sıcaklığını ölçmek için bir özellik eklemek için çalıştığını ima etti. Söylentiler ilk olarak Bloomberg’den Mark Gurman tarafından ele alındı ​​ve Apple’ın Watch Series 8’de vücut ısısı özelliğini getirmeyebileceğini öne sürdü. Yaklaşan akıllı saatte sıcaklık algılama özelliğini destekleyen bir algoritma.

Kuo aldı heyecan vücut ısısı özelliğinin neden Apple Watch Series 7’ye gelmediğini açıklamak için, Algoritmanın Mühendislik Doğrulama Testi aşamasına gelmeden yeterliliğini desteklemediği için özelliğin saat üzerinde çalıştırılamayacağını belirtti. . Ancak şirket, algoritmanın gereksinimi desteklemesi durumunda Apple Watch Series 8 ile bu yıl sıcaklık ölçüm özelliğini kullanıma sunmayı planlıyor. Bu özellik, akıllı saatin bir termometre gibi hareket etmesini sağlayacak ve ateşi tespit etmeye yardımcı olabilir.

Kuo da ele alinan Akıllı saatlerin vücut ısısı algılamasının dahil edilmesini sağlamasını zorlaştıran temel sorun. “Hassas vücut ısısı ölçümünün uygulanmasındaki zorluk, cilt sıcaklığının dış ortamlara bağlı olarak hızla değişmesidir” diye açıkladı. Akıllı saatlerin yalnızca donanımıyla çekirdek sıcaklık ölçümünü hesaplayamadığını da ekledi. Bu nedenle akıllı saatlerin sıcaklık algılama özelliği içermesi için mükemmel bir algoritma gereklidir.

Samsung, içinde Kuo’nun görüşü, benzer bir zorlukla karşı karşıya kalıyor ve bu da özelliği tanıtmalarını zorlaştırıyor. Kuo ayrıca, bu yıl Samsung Galaxy Watch 5’te vücut ısısı ölçümü desteğini öneren söylentileri de yalanladı.

Kuo’nun tweet’i, Bloomberg’den Mark Gurman tarafından paylaşılan ve Cupertino merkezli şirketin kan şekeri seviyelerini ve kan basıncı seviyelerini kontrol etmek için destek ekleyebileceğini, ancak Apple’ın vücut ısısı özelliğini Apple’a eklemesinin mümkün olmayacağını belirttiği raporla çelişiyor. 8. Seriyi izleyin.

Bununla birlikte, Kuo’nun geçen yıl Eylül ayındaki bir önceki raporu, Apple’ın yeni sağlık yönetimi özellikleri sunmadaki ilerlemesini de ima etti.

Apple Watch Series 8’in, iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte bu yıl Eylül ayının ortalarında gelmesi bekleniyor.
genel-8