Geçen yıl Apple, akıllı saat serisinin daha uygun fiyatlı sürümünü yükseltmedi. 2020 sonbaharında piyasaya sürdüğü SE’yi izleyin. SE markalı ürün serisinin iyi geleneğini sürdürerek, görünüşe göre Apple Watch SE’nin iPhone SE serisinin izinden gitmesine ve yükseltilmesine karar verdi. iPhone veya Apple Watch ailelerinin geri kalanı gibi yıllık tasarım veya donanım iyileştirmeleri almak yerine iki yılda bir.

Şimdi Apple kepçe söz konusu olduğunda iyi bir geçmişe sahip bir bahşiş veren, SızıntılarAppleProyeni Apple Watch SE 2022 sürümüyle gelecek tüm değişiklikleri öneren bazı içeriden bilgiler buldu.

Apple Watch SE 2022 özellikleri ve tasarımı

  • Yeni S7 işlemci
  • Aynı 40mm/44mm boyutları ve tasarımı

Apple Watch SE 2022’nin, Apple’ın özellikle Series 7 giyilebilir cihazları için ürettiği ve 2020 Watch SE’nin S5 yonga seti ile yerleri paspaslayan daha hızlı bir S7 işlemciyle gelmesi bekleniyor.

Bu pek şaşırtıcı değil, çünkü Apple genellikle SE serisi ürünlerle bunu yapıyor, onları kategori için mevcut en iyi işlemciyle piyasaya sürüyor, ancak aynı performans tasmasını emsallerinden daha uzun süre tutuyor.

Örneğin iPhone SE, iPhone 13 serisine güç veren Apple’ın en yeni 5nm A15 Bionic’ine geçmeden önce 7nm Apple A13 Bionic işlemcide iki yıl geçirdi, bu nedenle S7 silikonla gelen Apple Watch SE 2022 oldukça açıklanabilir ve inandırıcı.

Bununla birlikte, yeni olmayacak olan tasarım, içeriden öğrenenler, çünkü herhangi bir yeni Apple Watch SE 2022 donanımının, selefinin şu anda sahip olduğu kesinlikle aynı biçim ve şekle uyduğu söyleniyor. Bu nedenle, Watch SE 2020’nin şu anda sunduğu 40 mm ve 44 mm boyut seçenekleriyle gelecek.

Apple Watch SE 2022 her zaman açık ekrana sahip olacak mı?

Bununla birlikte, Apple’ın, herhangi bir yazılım hilekarlığı olmadan donanım düzeyinde her zaman açık görüntüleme işlevselliği sağlamak için Watch SE 2022 ekranını yükselteceği bildiriliyor; bu özellik, doğrudan daha büyük ve daha pahalı Apple Watch kardeşlerinden ödünç alınacak bir özellik.

LG’nin LTPO OLED ekranlarını ilk kullanan cihazlardan biri olan Apple’ın akıllı saatlerinde her zaman sergilenen akıllı saatler, Seri 5’in imza seçenekleri ve düşük Watch SE modelinde eksik olması, bazı potansiyel alıcılar için bir anlaşma kırıcı olabilirdi.

Apple Watch her zaman açık görüntüleme modunda, örneğin özelliği kapatmayı ve pilden tasarruf etmeyi seçmediğiniz sürece, en son etkin uygulama ve saat yüzüyle birlikte saat her zaman görünür durumdadır.

Apple Watch Series 5 ve üstü ile Watch SE’nin tümü, yalnızca değişken yenileme hızı kullanımına izin vermekle kalmayıp aynı zamanda her zaman açık modunu mümkün kılan bir LTPO paneli taşıdığından, Watch SE teorik olarak işlevselliğe sahip olabilir. ve sokaktaki kelime, Apple’ın bir gün onu bir yazılım güncellemesi yoluyla açabileceğiydi.

Elbette o gün hiç gelmedi, çünkü Apple bu kadar gizemli şekillerde çalışacak biri değil. Bunun yerine, Apple Watch SE 2022 için her zamanki salam taktiği olan ve hem müşterilerin ilgisini hem de üretimin devam etmesini sağlamak için sonraki her yükseltmede mümkün olan tüm yeni özelliklerin yalnızca bir kısmını eklemeye yönelik her zaman açık ekran işlevselliğini ertelemiş olabilir. maliyetler kontrol altında.

Apple Watch SE 2022 fiyatı

Üretim maliyetlerinden bahsetmişken, Apple Watch SE 2022 fiyatının selefinin lansman etiketi ile aynı kalmayacağı bildiriliyor. Apple Watch SE 2022’nin, Apple Watch SE’nin 279$’lık piyasaya çıkış fiyatından yalnızca 20$’lık bir farkla 299$’dan başlayacağı söylense de, iddiaya göre öncekinden daha pahalı olacak ve yine de imrenilen 300$’ın altındaki fiyatlandırma sokak kredisini koruyacak.telefon-1