23 Nisan haftası, birkaç geliştirici Apple’dan, silinmeyi önlemek için uygulamalarını 30 gün içinde güncellemeye davet eden bir e-posta aldı. Bu, bu kararı anlamayan bağımsız geliştiricilerin tepkisine yol açtı. Yanıt olarak, Apple, resmi olarak iletildi 29 Nisan’da kendi sitesi aracılığıyla. Korkuları silmeye çalışan şirket, App Store’dan uygulama kaldırma politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Apple’da 2016’dan beri yürürlükte olan bir politika

Bazı geliştiricileri kızdıran bu duruma yanıt olarak Apple, App Store’un mevcut yönetimine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Apple markası, uygulama silme politikasının 2016’dan beri yürürlükte, Tim Cook’un aynı yıl iddia ettiği gibi. Böylece 2,8 milyon uygulama ” artık amaçlandığı gibi çalışmıyor, mevcut değerlendirme kriterlerini karşılamıyor veya modası geçmiş altı yıl içinde App Store’dan kaldırıldı.

aynı kategoride

Bir Volvo'ya Genel Bakış.

Volvo Cars patronu olası elektrik pili eksikliğini tahmin ediyor

Kaliforniyalı firma, bu silme işlemlerinin üç ana nedenini çağrıştırıyor. İlk olarak, App Store kullanıcılarına ulaşmakta zorluk çeken yeni uygulamaların görünürlüğünü iyileştiriyorlar. Apple ayrıca, artık güncellenmeyen uygulamalar tarafından garanti edilmeyen kullanıcı güvenliği ve veri koruma kartını da oynar. Son olarak güncel uygulamalar, iOS, iPadOS ve macOS’in en son sürümlerindeki özelliklerden yararlanarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Geliştiriciler için hafif bir erteleme

Apple, bir uygulamanın ne olduğu konusunda daha spesifik olmaya çalışıyor. eski “. Apple, etkilenen uygulamaların üç yıldır güncellenmeyen ve bir yıllık süre içinde yeterince indiremeyen uygulamalar olduğunu açıkladı. Ancak teknoloji devi yine de gereken minimum indirme sayısını vermiyor. Belirli şüpheleri besleme armağanına sahip kalıcı bir belirsizlik. Oyunlarından biri silinecek olan Protopop Games stüdyosunun geliştiricisi ve kurucusu Robert Kabwe, indirme sayısının Apple’ın karar verme sürecinde temsil ettiği gerçek önemden endişe ediyor.

Bu koşullara uymayan geliştiriciler, uygulamalarını güncellemeye davet eden ünlü e-postayı alacaklardır. 30 günlük süre artık 90 gündür. Eğer gerekliyse », e-postayı almış ve başvurusu henüz silinmemiş olanlar için bile. Bu ek gecikme, endişelerini dile getiren bağımsız geliştiricilere bir yanıt olarak görünüyor. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, bir uygulamayı güncellemek zaman ve kaynak gerektirir. Bu hafif erteleme, beklenen yanıt olmayabilir.genel-16