o Avrupa Komisyonu’nun (AK) rekabete aykırı kolu, Apple Pay’in iPhone veya Apple Watch ile ödemeleri yetkilendirmek için kullandığı NFC temassız ödeme teknolojisinin Apple’ın münhasır kontrolü hakkında ön görüş olarak adlandırılan görüşüyle ​​hazır.

bu Wall Street Dergisi EC ön görüşünün, Apple’ın mobil ödemelere yönelik duvarlı bahçe yaklaşımının fintech endüstrisindeki ve özellikle mobil cüzdan çabalarındaki rekabeti kısıtlayıcı olduğunda ısrar eden uzun bir itiraz beyanı ile geldiğini bildiriyor.
Komisyon, Apple Pay’in, duvarlarla çevrili bahçe yaklaşımının müşterileri için sorunsuz ve güvenli bir deneyim sağladığı konusunda kararlı olan Cupertino’da bazı kaşları kaldıracağı kesin olan üçüncü taraf ödeme işlemcilerine açılmasını önerecek. AB Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, rekabetten sorumlu komisyon üyesine göre:
Bu kesinlikle doğru olsa da, Google’ın mobil ödeme çözümü Android çalıştıran birden fazla cihazda çalışsa da, Google Pay veya Samsung Pay gibi diğer mobil cüzdanlar için de benzer bir şey söylenebilir. Apple, “Avrupalı ​​tüketicilerin güvenli ve güvenli bir ortamda kendi seçtikleri ödeme seçeneğine erişmelerini sağlamak için Komisyon ile ilişki kurmaya devam etmek

WSJ’ye göre, “Yeni yasa yürürlüğe girdiğinde, kapı bekçisi olarak adlandırılan şirketler, küresel yıllık gelirlerinin %10’una kadar para cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. Tekrarlanan ihlaller, sınırı %20’ye çıkarabilir veya bazı satın almaların yasaklanmasına neden olabilir“Silikon Vadisi devleri, Avrupa Komisyonu’nun diğer birçok cephede rekabet karşıtı ve tekelci davranış olarak algıladığı şey yüzünden Avrupa’da sıcak sulardayken.



telefon-1