AMD, konsollar için APU pazarına hakim. AMD APU’ları, hem Xbox Serisi hem de Steam Deck olmak üzere PlayStation 5’e güç sağlar. Şirket, artırılmış gerçeklik kulaklık pazarını da fethedecek gibi görünüyor.Web’de, kod adı Mero olan bir AMD APU’ya dayanan Magic Leap’ten bilinmeyen bir cihaz ortaya çıktı. Daha önce, Van Gogh çizgisiyle olan ilişkisi dışında, onun hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyordu. Her iki çözüm de Zen 2 işlemci çekirdeklerine ve RDNA 2 mimarisine sahip GPU’lara dayanmaktadır.Steam Deck’in kalbinin Van Gogh serisine ait olan Aerith APU olduğunu hatırlayın.

Mero’nun özellikleri bilinmiyor. BaseMark PowerBoard testinde Renoir APU’dan daha iyi performans gösteriyor, ancak bu muhtemelen çok düşük çözünürlükten (720 x 920 piksel) kaynaklanıyor.

AMD, konsol pazarındaki herkesi yendi, şimdi AR kulaklıkları mı alıyor?  Magic Leap cihazı, ortaya çıkarılmamış bir Mero APU'ya dayanmaktadır.

Mero’nun Van Gogh’un basitleştirilmiş bir versiyonu olduğuna inanılıyor, yani GPU’da daha az akış işlemcisi olacak. Ancak işlemcinin daha fazla kesilmesi olası değildir. Her durumda, gördüğümüz gibi, böyle bir işlemci, artırılmış gerçeklik kulaklıkları için uygundur, yani bu, AMD için yeni bir pazardır.genel-22