Depoda 800 kiloluk bir goril var ve adı Amazon.

2012 yılında şirket Kiva Systems’ı 775 milyon dolara satın aldı ve adını Amazon Robotics olarak değiştirdi. Geriye dönüp bakıldığında, anlaşma robotiğin depo otomasyonu ve sipariş karşılama endüstrisinde alacağı büyük rolün ileri görüşlü bir göstergesiydi.

Sadece bir on yılda, Amazon depo otomasyon pazarına hakimotonom robot filosunu büyüttü 350.000 ve sonuç olarak, hızlı ve ücretsiz teslimat için tüketici beklentilerini tamamen yeniden tanımladı.

Bu, keşfedilmeye değer bir başarıdır ve Amazon’da Global Robotik, Gerçekleştirme ve Bilgi Teknolojileri Başkan Yardımcısı Joe Quinlivan’ın sahnede bize katılacağını duyurmaktan heyecan duymamızın nedeni budur. TC Oturumları: Robotik 2022 22 Temmuz’da Boston, Massachusetts’te.

Devam eden işgücü sıkıntısı ve artan e-ticaret talebi, her ikisi de COVID-19’un devam eden etkilerinden kaynaklanan faktörler, otomatik çözümlere duyulan ihtiyacın hiçbir yere gitmediği anlamına geliyor. Amazon da büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. 2021’de şirket, yakındaki North Reading tesisine kardeş bir site olan Westborough, MA’da 40 milyon dolarlık 350.000 metrekarelik yeni Robotik İnovasyon Merkezi’ni açtı.

Otomasyon, Amazon’un e-ticarete hükmetmek için pek de gizli olmayan bir silahıdır ve Quinlivan’ın devasa robot ordusunu inşa etmek için neler yapılması gerektiği hakkında konuşmasını duymak için sabırsızlanıyoruz. Ve bundan sonra hangi yeniliklerin gelebileceğini merak ediyoruz.

Otonom mobil robotlardan (AMR’ler) bazıları, şirket şu anda, işçilerin daha sonra doldurduğu veya ambalajını açtığı, ortalama 800.000 fit kare olan dev depolarda mekik konteynerleri “kullanıyor”. Bu robotlar, belirli bir vardiya sırasında birçok depo çalışanının ihtiyaç duyduğu yürüyüş miktarından kelimenin tam anlamıyla milleri tıraş edebilir.

Ayrıca Quinlivan ile nihai, ancak yine de anlaşılması zor olan otomasyon aracını görmenin ne kadar süreceğini kontrol edeceğiz: farklı şekil ve boyutlardaki ürünleri kavrayabilen, kaldırabilen ve hareket ettirebilen insan eli gibi el becerisine sahip bir robot.

Mühendislik ve bilgisayar bilimlerinde birden fazla dereceye sahip olan Quinlivan, cevapları olan adam olmalıdır. Ne de olsa, karmaşık sorunları zarif çözümlere dönüştürerek Amazon’un robotik organizasyonunu ilerletmekten sorumlu.

Amazon’un robot ordusunun generali Joe Quinlivan ile onu inşa etmek için ne yapılması gerektiği ve bir sonraki otomatik depo robotları dalgasından neler bekleyebileceğimiz hakkında büyüleyici bir sohbeti kaçırmayın.

TC Oturumları: Robotik 2022 22 Temmuz’da Boston, Massachusetts’te şahsen gerçekleşir. geçiş kartını satın al 25 Haziran saat 23:59’dan önce (PT) ve 200 $ tasarruf edin. Ardından robotik topluluğunun en iyi teknoloji uzmanları, üreticileri, düşünürleri, araştırmacıları ve yatırımcılarına katılmaya hazırlanın.genel-24