AccernBelirli şirketler, trendler ve endüstriler hakkındaki çevrimiçi konuşmaları analiz etmek için yapay zekayı kullanan , bugün Tribe Capital, Shasta Ventures, Gaingels ve Fusion Fund ve diğerleri ile birlikte Mighty Capital liderliğindeki bir B Serisi turunda 20 milyon dolar topladığını duyurdu. CEO Kumesh Aroomoogan, yeni sermayenin “ürün liderliğindeki büyümeye”, yeni pazarlara açılmaya ve Accern’in AI teknolojilerinde Ar-Ge’ye aktarılacağını söyledi.

“Dünya verilerinin %80’inden fazlası yapılandırılmamış. Aroomoogan, TechCrunch’a e-posta yoluyla verdiği demeçte, yapılandırılmamış veriler, verileri ölçekte yapılandırmak için hiper-manuel bir süreç gerektiriyor ve bir kuruluş genelinde pahalı veri bilimi kaynaklarını tüketiyor. “Aşırı insan sermayesi ve zaman maliyetleri nedeniyle, yapılandırılmamış veriler verimli bir şekilde analiz edilmiyor ve genellikle geçmiş veri kararlarının dışında kalıyor. Nihai sonuç, tüm kuruluşların karar verme yeteneklerini etkiler ve ilgili portföylerine ve bilançolarına ek risk ekler.”

Citigroup da dahil olmak üzere Wall Street firmaları için eski bir araştırma analisti olan Kumesh Aroomoogan, Accern’i 2014 yılında Anshul Vikram Pandey ile birlikte kurdu. Başlangıçta New York merkezli Accern, web’i özellikle bunlarla ilgili olmak üzere dar bir finansal bilgi kümesi için izlemeye ve düzenlemeye odaklandı. hisse senetlerine. Ancak şirket daha sonra kapsamını kredi ve dolandırıcılık izleme ve uyum gibi kurumsal finansmanın diğer yönlerine genişletti.

Accern, müşterilere, alana özgü finansal dili tanımak, sınıflandırmak ve çıkarmak için eğitilmiş yapay zeka destekli uygulamalar ve doğal dil işleme (NLP) modelleri sağlar. Hizmet, örneğin tüketici duyarlılığını ölçmek veya tedarik zinciri kesintilerinin bir işletmeyi nasıl etkileyebileceğini tahmin etmek için haber yayınları, bloglar ve SEC dosyaları dahil olmak üzere kamu kaynaklarını tarayabilir.

Accern ayrıca, şirketlerin, kişileri, yerleri ve temaları kapsayan önceden oluşturulmuş sınıflandırmaların yanı sıra, özel AI destekli uygulamalar oluşturmak için kullanıcıların dokunabilecekleri görsel bir pano sunar. “Şu anda müşterilerimizin platformumuz üzerinde oluşturdukları kapsamlı bir finansal hizmet kullanım örnekleri koleksiyonumuz var. [have to] Platformumuzda nelerin oluşturulabileceğini düşünün veya geleneksel NLP bulut sağlayıcılarına kıyasla sıfırdan bir tane oluşturmak için zaman harcayın,” dedi Aroomoogan. “Tüm modellerimiz, finansal hizmetler kullanım durumları için yüksek doğruluk sağlayan finansal analistlerin ve alan uzmanlarının yardımıyla finansal içerik konusunda eğitilmiştir.”

En iyi tasarlanmış algoritmalar bile, elbette, mevsimsellik ve hatalı veriler gibi faktörler nedeniyle zaman içinde doğrulukta düştükleri durumlarda, önyargılara veya sapmalara karşı hassastır. Ancak modelleri tescilli birçok şirket gibi Accern de geliştirme süreçleri konusunda ketum davranıyor. Aroomoogan, modellerini eğitmek için hangi veri setlerinin kullanıldığı ve şirketin olası önyargıları nasıl azalttığı sorulduğunda açıklamadı.

Accern

Resim Kredisi: Accern

Bunun yerine, Aroomoogan – müşterileri isimlendirmekten kaçınırken – Accern’in pazar çekişini öne çıkarmayı tercih ediyor. Girişim, Dataminr ve bir dereceye kadar Noogata ve Pecan.ai’den veri analizi ürünleri (artı Reuters ve Bloomberg gibi veri hizmetleri) ile rekabet ederken, Aroomoogan, Accern’in yıllık yinelenen gelirinin 2020’den bu yana 9 kat arttığını iddia ediyor.

Aroomoogan, “Accern’in kurumsal odak noktası, kuruluşlara yapılandırılmamış verilerini gerçek iş zekasına daha verimli bir şekilde dönüştürmelerini sağlayan modeller sağlayarak – zaman ve maliyetten tasarruf sağlayarak – yeniliği hızlandırmaktır,” dedi. “Müşterilerimizin çoğu, kod gerektirmeyen bir iş akışında metin verilerinden yeni özelliklerle mevcut modellerini, iş zekası panolarını ve ürünlerini geliştirmek için bizi kullanıyor.”

Accern bugüne kadar 20 milyon dolar sermaye topladı. Şu anda 80 çalışanı var ve 2022’yi 100’ün üzerinde bir çalışan sayısıyla bitirmeyi planlıyor.genel-24