Sony Bravia X75K Smart TV dizisi Pazartesi günü Hindistan’da piyasaya sürüldü. Şirketin en yeni 4K akıllı TV serisi, dört ekran boyutunda mevcuttur. Sony Bravia X75K akıllı TV serisi, bir Sony X1 işlemci tarafından destekleniyor, Dolby Audio özellikli iki adet 10W hoparlörle donatılmış ve şirkete göre full HD ve 2K çözünürlükte çekilen videoların görüntü kalitesini yükseltiyor. Google TV’de çalışır ve Google Asistan desteğinin yanı sıra Chromecast, AirPlay ve HomeKit entegrasyonu ile birlikte gelir.

Hindistan’da Sony Bravia X75K Smart TV fiyatı

Hindistan’da Sony Bravia X75K Smart TV fiyatı Rs’den başlıyor. 43 inçlik model (KD-43X75K) için 55990, 50 inçlik model (KD-50X75K) ise Rs’de fiyatlandırılıyor. 66.990. Şirket, 55 inç (KD-55X75K) ve 65 inç (KD-65X75K) modelleri için fiyatlandırma ayrıntılarını henüz açıklamadı. Dört modelin tümü, Hindistan’daki tüm Sony Merkezlerinde, büyük elektronik mağazalarda ve e-ticaret portallarında satışa sunulacak.

Sony Bravia X75K Smart TV teknik özellikleri, özellikleri

Yeni piyasaya sürülen Sony Bravia X75K Smart TV serisi, HDR10 ve HLG formatlarını destekleyen 4K (3.840 x 2.160 piksel) LED ekrana sahip 43 inç, 50 inç, 55 inç ve 65 inç modellerde mevcuttur. Sony’ye göre Bravia X75K modelleri, şirketin 4K veritabanına dayanan 4K X-Reality Pro teknolojisini tam HD ve 2K çözünürlüklü videoları 4K çözünürlüğe yükseltme yeteneğine sahip. Akıllı TV modelleri, 16 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş bir Sony X1 işlemci tarafından desteklenmektedir ve Google TV’de (Android TV tabanlı) çalışır.

Sony Bravia X75K Smart TV modelleri, Dolby Atmos destekli iki adet 10W tam aralıklı açık bölme hoparlörü ile birlikte gelir. TV’deki bağlantı seçenekleri arasında çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth, Apple AirPlay, üç HDMI bağlantı noktası ve iki USB bağlantı noktası bulunur. Dahil edilen uzaktan kumanda, sesli komutlar için Google Asistan desteği sunar. Bağlantı seçenekleri arasında WiFi 802.11ac, Bluetooth v5, iki USB bağlantı noktası, RF girişi, kompozit video girişi, üç HDMI bağlantı noktası, dijital ses çıkışı ve bir kulaklık girişi bulunur. Akıllı TV modelleri aynı zamanda bir iPhone veya iPad kullanarak içerik akışı yapmak için kullanılabilen HomeKit ve AirPlay desteği ile birlikte gelir.
genel-8