Microsoft, web sitesinde, efsanevi Internet Explorer tarayıcısı için desteğin yakında tamamen sona erdirileceğinin yeni bir hatırlatıcısını yayınladı.


Halk sanatı

Microsoft geçen yıl Internet Explorer’ın “ölüm tarihini” açıkladı – 15 Haziran 2022. Yakın tarihli bir notta Microsoft, kurumsal müşterileri, resmi desteğin sona ermesini beklemeden tarayıcıyı kendi başlarına kullanmayı bırakmaya çağırdı:

15 Haziran’a kadar beklemeyin! Kendi IE bitiş tarihinizi belirleyin.

Microsoft çağrısını, tarayıcı desteğinin sona ermesine yaklaşık altı hafta kaldığı için, birçok kuruluşun bundan vazgeçme hazırlıklarının son aşamasına girmiş olduğu ve yalnızca 15 Temmuz’dan sonra IE’nin kapatılmasını beklemeleri gerektiği gerçeğiyle savunuyor. . Microsoft notları:

Şimdi sadece 15 Haziran’dan sonra IE kapanana kadar beklemeniz gerekiyor… Değil mi? Bu bir yaklaşımdır, ancak özellikle karmaşık BT ortamlarında bir şeylerin olmasını beklemenin stresli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, beklemek yerine kendi dahili hizmetten çıkarma tarihinizi planlamanızı öneririz. 15 Haziran’dan sonra IE’nin kapatılmasına hazırlanmanın en iyi yolu, 15 Haziran’a kadar kuruluşlarınızdaki IE’yi proaktif olarak kullanımdan kaldırmaktır.genel-22