Bethesda’nın dijital mağazası Bethesda.net Launcher resmi olarak sona eriyor. 11 Mayıs’tan itibaren oyuncular artık istemciyi Doom Eternal, Fallout 76, Skyrim ve daha fazlası gibi oyunlara erişmek için kullanamayacak. Ancak, oyunlarınızı kaybetmeyeceğinizi bilerek içiniz rahat olsun. veya tüm zor kazanılan ilerlemeniz.

Bugün itibariyle, Bethesda.net kullanıcıları tüm oyunlarını, verilerini ve cüzdanlarındaki tüm paralarını Steam’e taşıyabilir. Aktarımı başlatmak için kullanıcılar şuraya gidebilir: Bethesda’nın kütüphane aktarım sayfası, Bethesda hesap bilgilerini kullanarak giriş yapın ve Steam hesaplarını bağlayın. Hesaplar bağlandıktan sonra, hesaplarını Steam’e aktarmaya başlama seçeneği sunulur. İşlem oldukça basit olsa da, tamamlanması biraz zaman alabilir. Ancak, bunu yaparken sayfanın açık olması gerekmez.

Öte yandan, kaydetme verilerinin aktarılması biraz daha karmaşıktır. Bu nedenle, Bethesda bir dizi yarattı. ayrıntılı izlenecek yollar belirli oyunların kaydetme verilerinin Steam’e nasıl taşınacağını özetliyor. Yayıncı ayrıca oyunculara hem Bethesda.net’te hem de Steam’de bir oyuna sahiplerse, kaydetme verilerinin aktarılmasının mevcut kaydetme dosyalarının üzerine etkili bir şekilde yazılacağını belirten bir uyarı yayınladı. Bu nedenle oyuncular, kaydetme verilerini yalnızca Bethesda kaydı kullanmaya devam etmek istediklerinde aktarmalıdır.

Bethesda.net oyunlarınızı Steam’e aktardıktan sonra, Bethesda.net hesabınıza erişmeye devam edeceksiniz. Yayıncıya göre bunun nedeni, bu oyunların birçoğunun hala bu kimlik bilgilerini kullanarak oturum açan oyunculara dayanmasıdır. Ayrıca bu hesap, oyunculara oyun modları, oyun içi öğeler ve özel haberler ve güncellemeler gibi Bethesda.net hizmetlerine erişim sağlar.

Aktarım sürecini ne zaman başlatacağınızdan emin değil misiniz? Üzülme. Bethesda, 11 Mayıs’ta başlatıcı kapandıktan sonra bile oyuncuların oyunlarını Steam’e taşıyabileceklerini onayladı. Ek olarak, kullanılmayan Bethesda.net anahtar kodları da Steam’de kullanılmaya devam edecek. Bethesda’dan Steam’e geçiş süreci hakkında daha fazla bilgi için Bethesda’nın sayfasını ziyaret ettiğinizden emin olun. süreci açıklayan resmi blog yazısı.

Şu an itibariyle Bethesda, Bethesda.net Launcher’ı neden kapattığına dair hiçbir neden sunmadı.oyun-1