Bazı bilgisayarların açılmasının 40 dakika kadar sürdüğünü gören işletim sistemindeki büyük bir sorunu gideren yeni bir Windows 11 güncellemesi yayınlandı.

Genellikle, Windows 11’in yüklenmesi birkaç saniye sürer, bu nedenle neredeyse dörtte üç saat beklemek kabul edilemez. Neyse ki, Windows 11 KB5012643 isteğe bağlı güncelleştirmesi bu sorunu çözmelidir.

Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, otomatik olarak yüklenmeyeceği anlamına gelir, ancak PC’nizin yüklenmesi uzun sürüyorsa almaya değer.

Güncelleme ayrıca yanlış hizalanmış video altyazıları ve uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırma sorunları da dahil olmak üzere çeşitli diğer sorunlara yönelik düzeltmeleri de içeriyor.

için Microsoft’un sürüm notlarını kontrol etmeye değer. Windows 11 KB5012643 güncellemesive yaşadığınız bir sorun listeleniyorsa, bu güncellemeyi yüklemek isteyeceksiniz.

Değilse, daha fazla öneri için en yaygın Windows 11 sorunları listemize bakın.

Bu Windows 11 güncellemesi nasıl indirilir

Güncellemeyi indirmek için öncelikle cihazınız için mevcut olan en son Windows 11 sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmalısınız.

Bunu yapmak için Ayarlar > Windows Update’e gidin ve ‘Güncellemeleri kontrol et’ seçeneğini tıklayın. ‘Güncelsiniz’ yazan bir mesaj görürseniz, KB5012643 güncellemesini indirmeye devam edebilirsiniz. Değilse, sizi bekleyen güncellemeleri indirip yükleyin.

Bittiğinde, Windows Update ekranından ‘Gelişmiş seçenekler’i tıklayın, ardından ‘İsteğe bağlı güncellemeler’i tıklayın ve ‘2022-04 x6 tabanlı Sistemler için Windows 11 Toplu Güncelleştirmesi’ni (KB5012643) görmelisiniz.

Yanındaki onay kutusunu işaretleyin ve ardından ‘İndir ve yükle’yi tıklayın.

Kurulduktan sonra, sorun umarım çözülmelidir.

Aracılığıyla Neowingenel-6