Ücretsiz bir Minecraft sunucusu yapmak ister misiniz? Mojang tarafından sağlanan ücretsiz sunucu yazılımını kullanarak Minecraft Java sürümünde kendi özel sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Bunu şuradan indirebilirsiniz: Minecraft web sitesiancak ilk işlem ve sunucunuzu nasıl çalıştıracağınız biraz daha açıklanmalıdır.

Başlamak için Java sürümünün en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Buna sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için Windows’taki kontrol panelini kullanmanız ve en son sürümü güncellemeniz veya yüklemeniz yeterlidir. Bir kez kurduktan sonra ücretsiz Minecraft sunucusuarkadaşlarınızı çevrimiçi olarak davet edebilir ve hatta kendi bloklu yaratımınız içinde kendi kurallarınızı, oyununuzu ve topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.

İşte ücretsiz bir Minecraft sunucusu oluşturmaya nasıl başlayacağınız ve bir sunucuyu ücretsiz barındırma seçenekleri. Sık sorulan soruların ve cevapların kapsamlı bir dökümü için, kontrol ettiğinizden emin olun. Microsoft yardım makalesi ve Minecraft’ın önerilen barındırma kılavuz. Aşağıdaki adımları izleyin veya bir Minecraft sunucusunun nasıl kurulacağına ilişkin bir adım adım videoyu izleyin.

Ücretsiz bir Minecraft sunucusu nasıl yapılır

  • Java’nın en son sürümünü ve Minecraft sunucu yazılımını indirin
  • Sunucunuz için özel bir klasör oluşturun
  • Minecraft sunucusu indirmesini klasöre sürükleyin
  • Minecraft sunucu programını açın (server.jar)
  • eula.txt metin dosyasını bulun ve bir metin düzenleyicide açın
  • Kullanıcı lisans sözleşmesini okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi göstermek için eula=false öğesini eula=true olarak değiştirin ve bu dosyayı kaydedin

Sunucuyu, sunucu ayarları dosyası aracılığıyla, sağ tıklayıp Not Defteri’ndeki ayarları açarak düzenleyebilirsiniz. Sunucuyu açmak için Minecraft’ı başlatın ve sunucu ekle’yi tıklayın; girdikten sonra ‘op’ yazarak kendinizi yönetici yapın [your username]’ Minecraft konsol komutlarını etkinleştirmek için.

Sunucunuzu yerel olarak paylaşabilir veya başkalarıyla paylaşmak için harici IP adresinizi kullanabilirsiniz, ancak bunu yaparken dikkatli olmanızı öneririz. Harici IP adresinizi tanımadığınız kişilerle paylaşmak tehlikeli olabilir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Minecraft sunucunuzu, barındırdığınız bilgisayardan ayrı bir bilgisayarda çalıştırmalısınız. Bu aynı zamanda ücretsiz Minecraft sunucunuzun oyun performansınızı etkilememesini sağlar.

Ücretsiz Minecraft sunucu barındırma

Ücretsiz Minecraft sunucu barındırma hizmeti sunan birkaç site olmasına rağmen, paraya mal olan eklentileri ve destek eksikliğini içeren uyarılar var. Çoğu ücretsiz sunucu barındırma maksimum oyuncu sınırına sahiptir, bu nedenle Minecraft sunucularında yeniyseniz veya yalnızca birkaç arkadaşınızla çevrimiçi oynamak istiyorsanız ücretsiz Minecraft sunucu barındırma iyi bir seçimdir.

Herhangi bir ücretsiz Minecraft sunucu barındırma hizmetine kaydolmadan önce, DDoS koruması ve sunucu yedeklemeleri gibi ne tür müşteri desteği ve ekstralarla birlikte geldiğini araştırdığınızdan emin olun.

YouTube Küçük Resmi

7/24 barındırma

7/24 ücretsiz hosting istiyorsanız, seçenekleriniz son derece sınırlıdır. Ücretsiz barındırma hizmetleri olsa da, çoğu ihtiyacınız olanı karşılamayacaktır. Sen abilir sunucunuzu uzun süreli çalıştırmayı taahhüt ediyorsanız, eski bilgisayarınızı bir sunucuya dönüştürün – bunun nasıl yapılacağına ilişkin yukarıdaki videoyu izleyin.

PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 (ilk ay) Abone Network N, Microsoft ve diğer programlar aracılığıyla yapılan uygun satın alımlardan komisyon alır.

Yeni ücretsiz Minecraft sunucunuz için biraz ilham almak istiyorsanız, işte başlamanıza yardımcı olacak en iyi Minecraft sunucuları ve en iyi Minecraft haritaları.oyun-2