Birçok insanın örümcek korkusu var, peki ya lazer kılıçlı örümcekler? Bunun onları daha korkutucu mu yoksa daha sevimli mi yapacağından emin değilim, ama Örümcekhack onları kaotik bir savaşa hazır hale getirir. Geçtiğimiz hafta sonu PAX East’te yayıncı tinyBuild, geliştirici Neverjam’ın 2D çok oyunculu oyununu sergiledi. Oyunu oynarken zorlu bir öğrenme eğrisi vardı, ancak elini (ve bacaklarını) aldığımda mutlak bir patlama yaşadım.

İçinde Örümcekhack, yerel çok oyunculu oyun için en fazla dört oyuncu katılabilir. Her biri ağ atma, ağlardan sallanma ve silah kullanma yeteneğine sahip neon renkli bir örümcek gibi oynuyor. Birazdan bu son parça hakkında daha fazlası. Web mekaniğine gelince, oyuna alışmaları biraz zaman alıyor. Ancak, bir maça başlamak için oyuncuların savaşa hazır olduklarını belirtmek için ekranın üst kısmına sallanması gerekir. Küçük bir öğreticiyi başlangıç ​​ekranına karıştırmak hoş bir dokunuş.

Herkes hazır olduğunda, ki bu benim seansımda biraz zaman aldı ama gaziler için sadece birkaç saniye sürebiliyor, maç başlıyor. benim zamanımda Örümcekhack, on puana ulaşan ilk oyuncu, her turun sonunda ayakta kalan son örümcek olarak kazanır. İlk başta, tek bir puan alamadım, çünkü son iki örümceğin aynı anda öldüğü herhangi bir beraberlik, ikisi için de bir puanla sonuçlanmaz. Her tur lavın üzerinde gerçekleştiği için bazen kimse kazanamaz.

İlk başta, mermiler temel lazer silahları ve bombalar sunuyor, ancak ışın kılıcı benzeri lazer kılıçları, yüksek güçlü raylı silahlar ve patlatılabilir mayınlar gibi daha karmaşık silahlarda birkaç mermi ortaya çıktı. Oyunun bu noktasında, ağ sallama mekaniği oldukça iyi bir şekilde aşağı indim ve sanki biri yeniden yaratmaya karar vermiş gibi lavların üzerinde ağ sapan lazer kılıç düellolarına girerken aptalca gülümsedim. Sith’in intikamı araknidler ile.

Asmak, amaçlanan, amaçlanan, sonunda on puanlık galibiyeti perçinledim ve tur sona erdi. Hâlâ biraz beceriksizdim, ancak kayadan kayaya sallanmakta ve en azından ilk birkaç maçta beni ele geçiren lavlardan kaçınmakta bir miktar zarafet bulduğumu düşünüyorum. Final oyununda tek oyunculu modun yanı sıra seviye atlama sistemi de bulunacak.

Spiderheck PAX Doğu 2022

TinyBuild’in kurucu ortağı Tom Brien ile konuşurken bana oyundan ve yayıncıyla olan geçmişinden biraz bahsetti. Tom yılda yüzlerce oyun sahasından geçtiğini söyledi ama Örümcekhack hemen, “Ah bu eğlenceli, gerçekten küçük bir oyun, hadi yapalım” dedi.

Ne zaman Örümcekhack TinyBuild’in dikkatini çekti, bu gerçekten küçük bir oyundu, Tom’un bana söylediği sadece iki aşamaydı, ama o zamandan beri oyun çok daha fazlasını ekledi. Başlangıçta sadece birkaç silahı vardı, ancak geliştirici bunları eklemenin ne kadar kolay olduğunu açıkladığında, bunun için gittiler ve birkaç tane daha eklediler. Şimdi, oyuncuların kendi aşamalarını oluşturmalarına ve oyun yayınlandığında çevrimiçi çok oyunculu mod eklemelerine izin vermeyi planlıyorlar. Bir ek not olarak, geliştirici Ukrayna’da bulunuyor, bu nedenle tinyBuild, Rus işgalinden güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri ve çalışabilmeleri için taşınmalarına yardımcı oldu.

Şu anda, kendisi bir oyun gibi hissettiren PAX Demosu, Indirilebilir Steam’de. Ancak tam oyun, bu yaz yukarıda belirtilen eklemelerle PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC’ye geçecek.oyun-4