Londra’da listelenen medtech firması Sensyne Health, şirket için zorluklar artmaya devam ederken çalışanlarının üçte ikisini işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Yeni atanan CEO Alex Snow, dün personele 80 kadar işten çıkarılacağı bilgisini verdi. Hava Durumu.

Snow, şirketin sınırlı fonlarla mücadele ettiği bir zamanda, geçen ay Sensyne Health’te görevi devraldı. Yeni CEO, kriz planının bir parçası olması beklenen toplu işten çıkarmalarla birlikte şirketin nakit akışını artırmaya çalışıyor.

Snow’un, Sensyne’nin bir dizi bölümünü satmaya çalıştığı ve potansiyel olarak bu bölümlerdeki bazı personelin yeni sahipler altında çalışmaya devam etmesine izin verdiği bildiriliyor.

Geçen hafta Oxfordshire merkezli şirket, yatırım şirketi Hambro Perks dahil olmak üzere yeni hissedarlar getiren 26,3 milyon sterlinlik acil bir yeniden finansman açıkladı.

Yeni acil durum finansmanının ardından, şirketin daha önce önerilen resmi satışının iptal edilmesine karar verildi.

Finansmandan önce, Sensyne Health, Londra Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan bir açıklamada gösterildiği gibi, ticareti durdurmaya son derece yakındı:

Açıklamada, “Yönetim, finansmanın kısa süre içinde tamamlanacağına inansa da, bu olmadan şirketin bu ayın ötesinde ticarete devam etmesi pek mümkün değil” dedi.

Eski bilim bakanı Lord Drayson tarafından kurulan Sensyne Health, ilk olarak 2018 yılında Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda 225 milyon sterlinlik piyasa değeri ile kote oldu.

Şirket, yaşam bilimi endüstrisindekileri sağlık hizmeti sağlayıcılarına bağlamak için AI odaklı veri analitiğinde uzmanlaşmıştır.

Şirket kurucusu Lord Drayson’ın değiştirilmesinin ardından, şirket yönetim kurulu şunları söyledi: “Yönetim, Lord Drayson’a şirkete yorulmak bilmeyen bağlılığı ve klinik yapay zekanın NHS ve uluslararası sağlık ile ortaklaşa sağlık hizmetlerinde devrim yapma potansiyelini gerçekleştirme amacı için teşekkür ediyor. sistemler.

“Vizyonu, NHS gibi sağlık hizmeti sağlayıcılarının sağlık verilerinin analizinden şeffaf, etik ve adil bir şekilde nasıl yararlanabileceği konusunda standardı belirledi.

Mevcut CEO Snow, daha önce 2,6 milyar dolarlık Nasdaq halka arz lansmanından önce AI ilaç keşif firması Exscientia’nın başkanı olarak görev yaptı.

UKTN daha fazla yorum için Sensyne Health’e ulaştı.genel-11