Ekran kariyeri 50 yılı aşkın süredir devam eden Hong Konglu kıdemli aktör Kenneth Tsang, Çarşamba günü Hong Kong’da COVID-19 için şehrin zorunlu seyahat karantinasından geçtiği bir otelde ölü bulundu. 86 yaşındaydı.

Aktör, Singapur gezisinden döndükten sonra Hong Kong’un Tsim Sha Tsui bölgesindeki bir otelde karantinaya alındı. Güney Çin Sabah Postası, yerel bir hükümet kaynağına atıfta bulundu. Tsang, günlük kontroller yapan sağlık çalışanları tarafından kapısının çalınması sonucu otel odasında baygın halde bulundu. Olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Gazetenin kaynağı, Tsang’ın Salı günü COVID için negatif test ettiğini söyledi.

Tsang’ın sinema kariyeri, o sadece bir gençken başladı. kan davası (1955) ve Kim Romantik Değildir? (1956). 1960’lara gelindiğinde, çeşitli dedektif filmlerinde ve klasik kung fu filmlerinde başrol oynayan düzenli bir başrol oyuncusuydu. Daha sonra öne çıkan roller arasında John Woo’nun rolleri vardı. Yarın daha iyi (1986) ve Daha İyi Bir Yarın 2 (1987), aynı zamanda Chow Yun-fat ve Leslie Cheung’un karşısında Bir zamanlar Hırsız (1991). Daha sonra Hollywood’daki ilk çıkışını Chow Tun-fat’s ile yaptı. Yedek Katiller (1998), Jackie Chan’s’de rol almaya devam ediyor Yoğun Kullanım Saati 2 ve James Bond filmi Başka gün Öl (2002), diğer birçok Hong Kong ve ABD filmiyle birlikte.

Hong Kong şu anda denizaşırı ülkelerden gelen tüm yolcuların, masrafları kendilerine ait olmak üzere belirlenmiş bir otelde 10 günlük zorunlu karantinaya tabi tutulmasını şart koşuyor. Çarşamba günü, şehir bir önceki güne göre 83 artarak 430 yeni Covid-19 enfeksiyonu bildirdi ve sekiz ölüm virüse bağlandı.sinema-2