Overwatch 2 çıkış tarihi ne zaman? Blizzard, 2016’daki takım tabanlı kahraman nişancı oyununun devam oyununu açıkladı ve piyasaya sürülmesi hala bir gizem olmasına rağmen, herkes bir cevap arıyor. Geliştiriciler, Overwatch topluluğunu oyunun gelişimiyle güncel tutmayı planlarken, oyun direktörü Jeff Kaplan’ın ayrılması ve Blizzard’daki diğer gelişmeler nihayetinde bu planı durdurdu.

Mart 2022’de Blizzard, FPS oyununun PvP özelliklerini PvE sistemlerinden ayırma planlarını açıkladı. Bu değişiklik, Nisan ayının son haftasında bir Overwatch 2 beta ile başlayarak, Overwatch 2’nin PvP oyun modunu hemen oyuncuların eline geçirmeyi mümkün kılıyor. bu Overwatch 2 çıkış tarihi yakın zamanda gelmeyebilir, ancak topluluk için daha fazla beta dönemi olabilir. Overwatch 2’nin PvP tarafı hala var, ancak oyunun bu kısmı henüz gösterilmeye hazır değil.

Overwatch 2’ye ayak uyduramıyorsanız, oyuna gelen yeni kahramanları bilmiyor olabilirsiniz veya kahramanın belirli karakterleri yeniden dengelemek için yeniden çalışması. En son PvP ve PvE ayrımı, her yeni kahraman ve daha fazlası dahil olmak üzere Overwatch 2’nin çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şey burada.

Overwatch 2 çıkış tarihi

Overwatch 2 çıkış tarihi büyük olasılıkla en erken 2023’te olacak. Blizzard, Overwatch 2’nin geçtiğimiz yıl üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında 2023’e kadar çıkmayacağını doğruladı. VGC. Kahraman nişancı, BlizzCon 2019’da ilk kez ortaya çıktığında kesin bir çıkış tarihi almadı, ancak hayranlar o zamandan beri her BlizzCon’da güncellemeleri sabırsızlıkla bekliyor.

BlizzCon 2020, pandemi nedeniyle iptal edildi, ancak 2021’de sanal bir etkinlik olarak yeniden sunuldu. Bu etkinlik, PvP’deki değişikliklere değindiği için, bir Sahne Arkası videosunda topluluğa şimdiye kadar oyunda gizli bir zirve verdi. PvE sistemleri ve şimdiye kadar kahramanlarda yapılan bazı değişiklikler.

OVERWATCH 2 BETA

Overwatch 2 beta şu anda 26 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar yayında. Beta’nın uzatılma olasılığı var, ancak Blizzard genellikle beta döneminin sonuna doğru son çağrıyı yapıyor. Oyunu dört saat boyunca Twitch’te canlı izleyerek Overwatch 2 beta’ya garantili erişim elde edebilirsiniz.

Overwatch 2 oynanışı

Aldığımız ilk PvP oyun parçacığı, yeni Push modudur. Geleneksel Eskort modu gibi çalışır ve bir ekibin bir yükü bir noktadan diğerine taşıma görevini üstlenir. Bu arada diğer takım, diğer takımın ilerlemesini durdurmak zorunda. Buradaki temel fark, yükün sizin için hareketi yapacak bir robota sahip olmasıdır, bu nedenle yük üzerinde takım arkadaşlarıyla oynamanıza gerek kalmaz. Mod, Hızlı Oyun ve Rekabetçi’de yer alacak, ancak henüz bilmediğimiz bazı ayrıntılar var – örneğin büyük robotun herhangi bir sağlığı olup olmadığı veya oyuncu yeteneklerinden etkilenip etkilenmeyeceği gibi. Bu mod, devamı ile birlikte Overwatch 1’de oynanabilecek.

Devamında Overwatch 1’in tüm oyun modları görünmeyecek. Behind the Scenes videosunda Jeff Kaplan, “Belki Overwatch 2’de 2CP yoktur ve belki onun yerini alacak yeni, harika bir oyun modu vardır” diye bahseder.

İlişkili: İşte PC’deki en iyi çok oyunculu oyunlar

Büyük yeni ekleme, Overwatch 2’nin oyunun PvE tarafını artıran Hikaye ve Kahraman misyonları. Adından da anlaşılacağı gibi, Öykü Görevleri oyunun hikayesini ve bilgisini genişletmeye odaklanırken, Kahraman Görevleri, Overwatch 1 için sezonluk etkinliklerde gördüğümüz aynı oyuncuya karşı bot dalgaları formatına sahiptir ve ‘Wall of Ölüm’, ‘Çöpçü Avı’ ve ‘Kill Quest’. Bu görevler, Overwatch 2 yetenekleri gibi daha çok karakter özelleştirmesine odaklanır. Ancak bunlar Overwatch 2 ile sınırlıdır ve orijinal oyun boyunca oynanamaz.

2020’de Jeff Kaplan ile konuştuğumuzda, Overwatch 2’nin PvE unsurundaki heyecanını, özellikle oyuncuların nasıl “bir araya gelebileceğini” dile getirdi. [and] takım arkadaşlarına minnettar olun” ve oyuncuların diğer insanlar yerine Null Sector robotlarıyla savaşacağından, “zamanın yarısından fazlasını kazanmanızı sağlayabiliriz”.

Overwatch 2 çıkış tarihi: Sojourn, kol topunu ekran dışında bir düşmana ateşler

Overwatch 2 KAHRAMANLAR

Ayrıca BlizzCon sırasında yeni Overwatch 2 kahramanlarını kadroya davet edeceğimizi öğrendik. Echo’nun Overwatch 2’de ilk çıkışını yapmasını bekliyorduk, ancak yeni bir Overwatch kahramanı olarak bize erken katılacak.

Yeni eklenti: hakkında bilgi al Sojourn’un Overwatch 2’deki yetenekleri

Sojourn en yeni Overwatch 2 kahramanıdır – orijinal Overwatch üyelerinden biri olarak, ana karakter kadrosuna aşinadır ve çok fazla hasar verme yeteneğine sahiptir. Hızlı ateş eden bir enerji tüfeği ve tamamen şarj olduğunda düşmanları parçalara ayırma potansiyeline sahip bir raylı tüfekle donatılmış olarak gelir.

Overwatch 2 harita

Ayrıca bir koleksiyon alacağız yeni haritalar. Daha fazlası olabilir, ancak şu anda onaylanmış altı tane var ve bunlar şunlara dayanıyor: Toronto, Göteborg, Monte Carlo, Roma, New York ve Rio De Janerio.

Overwatch 2 hikayesi

Şimdiye kadar Overwatch 2’nin hikayesine sadece bir göz atabildik, ancak toplayabileceğimiz birkaç şey var. Overwatch 1’in hikayesi tipik olarak Overwatch’ın çöküşüne odaklanır, genellikle özgürlük savaşçılarına ve robotların insan yaratıcılarına karşı bir isyanı olan Omnic Crisis’e ne olduğuna bakar. Ancak bu sefer, hikaye ikinci Omnic Crisis’i ve Overwatch’ın olası yeniden birleşmesini dört gözle bekliyor gibi görünüyor.

YouTube Küçük Resmi

Overwatch 2 fragmanı

Behind the Scenes videosunun yanı sıra, Overwatch 2’nin duyurusunda iki fragmanla karşılaştık; bir hikaye fragmanı ve aşağıdaki oyun fragmanı, bize Hero Missions’da bulunan oyuncu özelleştirmesinin yanı sıra oyunun yeni Push modunun hızlı bir tanıtımını veriyor.

Overwatch 2 Yağma Kutusu

Overwatch 2’de ganimet kutuları olacak mı? Jeff Kaplan ile yaptığımız röportajda, Overwatch 2 için “bizi ganimet kutularından uzaklaştıran farklı seçenekleri araştırıyoruz” diye açıklıyor. Ayrıca, savaş geçişlerini “eğlenceli bir katılım mekanizması” olarak övüyor ve özellikle Diablo 3’ün para kazanılmayan bir savaş geçişi olan “sezon yolculuğuna” “harika bir sistem” olarak atıfta bulunuyor. Bize ne sunduklarından emin olmasak da Overwatch 2’nin orijinal oyunla aynı ganimet kutusu sistemine sahip olmayacağı anlaşılıyor.

Ve işte orada, Blizzard’ın bir sonraki takım tabanlı nişancı oyunu hakkında bildiğimiz her şey var – Overwatch 2 çıkış tarihinden hangi modlara gireceğinize kadar. Artık ilk Overwatch 2 betası devam ederken, Blizzard dünyanın dört bir yanından oyuncu verilerini toplarken oyunun gelişimi hakkında çok daha fazla şey duymayı bekleyebilirsiniz.oyun-2