Microsoft, çevrimiçi işbirliği aracını kullanarak arama yapmayı ve almayı daha da kolaylaştıracak Teams için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Teams, video konferans ve işyeri sohbetinin yanı sıra, bir iş telefonu sisteminde olduğu gibi arama yapmak ve almak için de kullanılabilir. Bu, özellikle aramaları kuruluşlarında belirli bir sorun veya soruyla ilgili yardımcı olabilecek diğer kişilere yönlendirmesi gereken arama kuyruğu aracıları için kullanışlıdır.

göre destek belgesi Microsoft’tan gelen arama kuyrukları, bir karşılama mesajı, insanlar beklemedeyken müzik, İlk Gelen, İlk Çıkış (FIFO) sıralamasında arama yönlendirme ve hem sıra taşması hem de zaman aşımı için işleme seçenekleri sunar.

Şimdiye kadar, çağrıları yönlendirmek için kendi akıllı telefonlarını kullanan çağrı kuyruğu aracıları, genellikle alıcıların, kuruluşlarının çağrı kuyruğu numarasının aksine kişisel hatlarını geri aramasını sağladı.

Çağrı kuyruğu aracıları için dinamik arayan kimliği

göre yeni posta Microsoft 365 Yol Haritası’nda, çağrı kuyruğu aracıları artık arayan kimliği olarak bir çağrı kuyruğu telefon numarası kullanarak Teams’ Calls uygulamasından çağrı yapabilir.

Bu, Teams için yapılan en büyük güncelleme olmasa da, bir aramanın alıcı tarafından doğru bir şekilde tanımlanmasını ve bir arama kuyruğu temsilcisinin kişisel hattı yerine arama kuyruğu numarasını geri aramasını sağlayabilir.

İçinde ayrı yazı Microsoft 365 Yol Haritasında Microsoft, bu yılın Haziran ayında arama geçmişini silme seçeneğini ekleyeceğini açıkladı. Bu özellik kullanıma sunulduğunda, arama geçmişi kullanıcılarının arama geçmişi kayıtlarını arama geçmişi görünümlerinden gizlemelerine olanak tanır.

Bir VoIP telefonu evden çalışanlar için iyi bir yatırım olsa da Microsoft, çalışanların mevcut Android akıllı telefonlarını veya iPhone’larını kullanarak iş arkadaşlarını, ortakları ve müşterileri arayabilmeleri için Teams’deki arama yeteneklerini geliştirmeye devam etti.genel-6