Meta kısa süre önce ilk fiziksel mağazasının açılışını duyurdu: Meta Store. Tüketicilerin ve meraklıların grubun ürünlerini keşfetmelerini ve doğrudan yerinde denemelerini sağlayacak. Önümüzdeki 9 Mayıs’ta Burlingame, CA’da açılıyor.

İlk Meta Store kapılarını açıyor

2020’den beri grup, Meta’nın sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) konusunda uzmanlaşmış yan kuruluşlarından biri olan Reality Labs bölümünün ürünlerine adanmış bir mağaza açmayı planlıyordu. Bu yakında yapılacaktır. Satış noktası da bu bölümün merkez ofisinin yakınında yer almaktadır. 1.550 m²’de müşteriler, Facebook’un ana şirketinden Ray-Ban Stories bağlantılı gözlükleri, Meta Quest 2 VR başlığını ve Meta Portal bağlantılı ekranları deneyebilecekler.

aynı kategoride

Guangzhou sokaklarında bir Pony.ai arabası.

Pony.ai: Çin’de taksi lisansı alan ilk sürücüsüz şirket

Burlingame’de bir mağazaya sahip olmak, bize daha fazla deneme fırsatı veriyor ve müşteri deneyimini geliştirmemizin merkezine dahil ediyor. “, diye açıklıyor satış noktası müdürü Martin Gilliard.

Metaverse bir tat

Mark Zuckerberg ve ekipleri, yeri VR ve AR’ye adanmış bir tapınak olarak düşündüler. Amaç, uzun zamandır beklenen meta veri deposuna eninde sonunda erişim sağlayacak ekipmanı teşvik etmektir.

Meta Mağazası, insanların gelecekte ürünlerimizin meta veri deposuna nasıl erişim sağlayacağını anlamalarına yardımcı olacak. Mağazamızda Metaverse satmıyoruz, ancak insanların cihazlarımızın ona nasıl bağlanmalarına izin vereceği hakkında biraz daha bilgi sahibi olarak girip çıkacağını umuyoruz. », detaylı Martin Gillard.

Meta Store'daki dev ekranın önünde iki kişi.Meta Store'daki dev ekranın önünde iki kişi.

Ekran, kulaklık tarafından görüntülenenleri yansıtacak ve böylece etraftaki insanlar deneyime katılabilecek. Fotoğraf: Meta.

Çıkış, alanının çoğunu, kişinin VR kulaklığında gördüklerini yayınlayacak geniş bir LED ekran duvarına sahip Meta Quest 2’yi denemeye ayırıyor. Beat Saber, GOLF+ veya Real VR Fishing gibi birkaç oyun deneme için sunulacak.

Ayrıca bir çalışanla Meta Portal görüntülü görüşmeleri ve Ray-Ban Stories bağlantılı gözlükleri denemek mümkün olacak.

Meta Store, artırılmış ve sanal gerçeklik cihazlarını mümkün olduğunca çok kişinin eline vermek istiyor. Mark Zuckerberg’in önümüzdeki yıllarda akıllı telefonları bağlı cihazlarıyla değiştirmeyi hedeflediği söylenmelidir. Bu mağazanın açılışı da rekabet dinamiğinin bir parçası. Gelecekteki rakiplerinden biri olan Google, ilk kalıcı mağazasını 2021 yazında açtı.genel-16