Bir Roku alıcı kutusunun fotoğrafı

Fotoğraf: Alex Cranz / Gizmodo

Roku, akış ihtiyaçlarınız için bunu unutmanızı istemiyor, bu yüzden anlaşmayı tatlandırmak için çalışıyor. şirket var ilan edildi yakın zamanda Lionsgate ile çok yıllı bir anlaşma imzaladığını söyledi. Roku Kanalınız varsapatlamış mısır ve atıştırmalıklar stoklayın, çünkü filmler size geliyor.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Roku, yaklaşmakta olan Nicolas Cage filmi The dahil olmak üzere Lionsgate’den ücretsiz akışlı filmler sunacak. Muazzam Yeteneğin Dayanılmaz Ağırlığı. Diğer başlıklar şunları içerir: John Wick: 4. Bölüm, Cehennem Melekleri 4, Sınır bölgelerive Orada mısın Tanrım? Benim, Margaret.

Bu, endüstri için ilk olmasa da, şirketin ilk tiyatro çıkışı anlaşmasıdır. Diğer akış hizmetleri, son birkaç yılda, özellikle sinema salonlarının kapatıldığı pandeminin yüksekliği sırasında bu modeli benimsedi.

Lionsgate filmleri, ilk çıktıkları anda Roku’ya gelmeyecek, bu şekilde Kumdan tepe HBO Max’te, sinemalarda olduğu gibi aynı gün ücretli abonelere gösterildi. Lionsgate, Starz’ın sahibi olduğu için, Roku kullanıcılarına ücretsiz olarak çıkış yapmadan önce, sinema gösteriminden yaklaşık 18 ay sonra filmlere erişim sunacak. Yani, belki de henüz o patlamış mısırı patlatmaya başlama.

Bu filmleri sunmanın ardındaki fikir, Roku’yu diğer akış hizmetleri için bir cihaz olarak sınırlamak yerine, iyi niyetli bir içerik platformuna dönüştürmeye yardımcı olmaktır. Roku’nun şimdi beş yıl öncesine göre çok daha fazla rekabeti var. Artık Apple TV ve orijinal, Oscar ödüllü içerik teklifleri ve Google TV ve Roku’nun sunduğu abonelik tabanlı hizmeti YouTube TV ile rekabet etmesi gerekiyor. savaşmak zorunda kaldı platformunda tutmak.

Lionsgate, içeriğini Hulu ve HBO’dan Starz uygulamasına taşıdıktan sonra bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. aksiyolar rapor edildi Stüdyonun Starz’ı bir şekilde satmaya veya satmaya çalıştığını, bu da muhtemelen markayı canlandırmaya yardımcı olacak.

Roku, mevcut akış hizmetleri ve cihazları mahsulüne karşı değerli bir rakip olarak kalabilmek için işini genişletmekle meşgul. Geçen yılın sonlarında bir reklam hedefleme ortaklığı kurdu. Nielsen derecelendirmeleri gelir akışlarını artırmaya yardımcı olmak için. Ayrıca son zamanlarda bir Canlı TV Bölgesi insanların tek tek uygulamalara dokunup aralarında seçim yapmadan neler olduğunu daha iyi keşfetmesine yardımcı olmak için ve tamamen yeni bir Yazılım güncellemesi daha kullanıcı dostu özelliklerle.

Ücretsiz, gişe rekorları kıran filmlerin vaadi, diğer ücretsiz içerikler sunan reklam destekli Roku Kanalı akış hizmetiyle büyüme gördüğü için, Roku’nun tam olarak ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Roku Kanalı ayrıca Lionsgate filmlerinin uygun olduklarında Roku’yu vuracağı yerdir. Ayrıntılara göre bir yatırımcı çağrısı, Roku Kanalı şu anda geçen yılın dördüncü çeyreği itibariyle yaklaşık 80 milyon kişiye ulaşıyor.genel-7