Yeni mesajlaşma deneyimini tanıttıktan sonra, Instagram platforma birkaç yeni özellik ekledi. Facebook’un sahip olduğu platformun yeni mesajlaşma deneyimiyle tanıttığı özelliklerden biri de Birlikte İzle özelliği. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik izlemenizi sağlar IGTV videoları, makaralar ve video görüşmesinde arkadaşlarınızla TV şovları. Arkadaşlarınızla aynı anda konuşurken videoları izleyebilirsiniz. Bu özellik ayrıca grup aramalarıyla da çalışır. Instagram’da Birlikte İzle özelliğini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

1.

Android veya iOS akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.

2.

Ekranın sağ üst köşesindeki Messenger simgesine dokunun.

3.

Aramalar bölümüne gidin ve video izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla görüntülü görüşme başlatın.

4.

Görüntülü arama başladığında, ekranın altındaki Medya düğmesine dokunun.

5.

Birlikte izlemek istediğiniz içeriğe dokunun. Beğendiğiniz gönderiler, kaydettiğiniz gönderiler, Facebook Watch, Instagram Reels ve diğerlerinde gösterilenler arasından seçim yapabilirsiniz.

6.

Herhangi bir içeriğe dokunduğunuzda, video görüşmesinin diğer katılımcıları ile paylaşılacaktır.

Son zamanlarda Instagram, platformuna, kullanıcıların gelen kutusuna girmeden veya izledikleri akıştan çıkmadan bir mesaja yanıt vermelerini sağlayan yeni bir WhatsApp benzeri özellik ekledi. Bu özellikten önce, bir kullanıcının gelen kutusuna girmesi ve herhangi bir mesajı yanıtlamak için beslemenizi veya görüntüledikleri gönderiyi bırakması gerekiyordu. Bu özellik sayesinde, bir Instagram DM’ye doğrudan bildirimden yanıt verebileceksiniz.

Kullanıcılar artık herhangi bir uyarı olmadan diğer kullanıcılara sessiz mesaj da gönderebilir. Bu özellik, istenmeyen bildirimler göndermeden ulaşmak isteyen kullanıcılar için oldukça faydalı olabilir. Sessiz bir mesaj göndermek oldukça kolaydır ve alıcı, bir mesaj alıp almadığını da bilecektir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9