HMD KüreselNokia markalı cep telefonlarının üreticisi, cep telefonunu büyütmek istiyor. mobil ihracat itibaren HindistanÜst düzey bir yetkiliye göre şirket, ülkedeki üretim ekosistemine olan bağlılığını derinleştirmek için yerel olarak daha fazla bileşen tedarik etmek de dahil olmak üzere çeşitli kaldıraçlara bakıyor. Hindistan için “çok önemli” bir pazar HMD HMD Global Başkan Yardımcısı Sanmeet Singh Kochhar bir etkileşimde, Global ve şirketin kaynak bulma ve üretim için önemli bir küresel hedef olduğunu düşündüğünü söyledi.

Salı günü şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi cihazı duyurdu: Nokia G21 akıllı telefon (üç güne kadar pil ömrü sunar), Nokia C01 Plus, iki yeni özellikli telefon – Nokia 105 ve Nokia 105 Plus ve iki yeni ses aksesuarı, Nokia Konforlu Kulaklıklar ve Nokia Go Earbuds+.

Bir şirket açıklamasına göre Nokia G21, AI görüntülemeye sahip 50MP üçlü kamera ile birlikte gelir, üç güne kadar pil ömrü sağlar ve iki yıllık işletim sistemi yükseltmelerinin yanı sıra segmentte daha fazla güvenlik güncellemesi sunar.

Nokia 105, yeni şık tasarımıyla yenilenen ve Kablosuz FM radyo ile birlikte gelen, küresel en çok satan özellikli telefon modelidir.

Kochhar, özellikli telefonlar söz konusu olduğunda, şirketin değer açısından Hindistan’da artık “bir numara” olduğunu iddia etti. Şu anda, HMD Global — Hint Elektronik Üretim Hizmetleri (EMS) ortaklar — Hindistan’da hem özellikli telefonlar hem de akıllı telefonlar üretmektedir.

Nokia XR20 hariç, şu anda Hindistan’da sattığı tüm akıllı telefonlar burada üretiliyor. Aralık 2021’de HMD Global, yerel olarak üretilen Nokia 105 özellikli telefonları ABD’ye ihraç etmeye başladı. BAE ve şirket, ihracatı daha yeni pazarlara açmayı umuyor.

Kochhar, “Hindistan’dan özellikli telefonlar, hatta akıllı telefonlar için ihracatımızı nasıl artırabileceğimizi değerlendiriyoruz. Nokia 105 özellikli telefon ihracatına şimdiden başladık, ancak akıllı telefon ihracatı gibi diğer yönleri de değerlendiriyoruz…” dedi.

Şirketin hükümetin Hindistan’da Üretme programına sıkı sıkıya bağlı olduğunu iddia eden Kochhar, Hindistan’ın yalnızca büyüme açısından değil, aynı zamanda kaynak bulma ve üretim için kazançlı bir hedef olması açısından da HMD Global için kilit pazarlardan biri olduğunun altını çizdi.

“Küresel olarak Hindistan, tedarik ve üretim için hedef pazarlarımızdan biri” dedi. Şu anda şirket, özellikli telefonlar ve akıllı telefonlar için birçok bileşeni yerel olarak tedarik ediyor ve şimdi yerel kaynakları daha da ikiye katlamayı planlıyor.

“Hindistan’dan elimizden geldiğince daha fazla bileşen tedarik etme planları var çünkü bu, Hindistan pazarındaki ekosistemi büyütmemize yardımcı oluyor” dedi.

Kochhar, şirketin Hindistan’da üretilen Nokia akıllı telefonların ihracatını değerlendirirken, özellikli telefonların ihracatını ek pazarları, modelleri ve müşterileri kapsayacak şekilde genişletmekle de ilgilendiğini açıkladı.

Hindistan, cihazlar ve akıllı telefonlar için hareketli bir pazar ve üretim bağlantılı teşvik (PLI) dahil olmak üzere çeşitli planlar ve teşvikler aracılığıyla hükümet, ülkeyi küresel bir üretim merkezi olarak konumlandırmak için yerel elektronik ürün üretimini desteklemeyi hedefliyor. .

Şirketin Hindistan’da da tablet üretmeyi planlayıp planlamadığı sorusuna Kochhar, “Bunu değerlendiriyoruz ancak henüz hiçbir şeye başlamadık.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9