Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, yakın zamanda çok oyunculu oyunun gelecekteki içeriği ve güncellemeleri için bir yol haritası paylaştı ve şimdi stüdyo oyun için gelecek planlarını daha da netleştirdi. Özellikle geliştiriciler, oyun için iki unsurun planlanmadığını açıkladı.

Birincisi, çok oyunculu için bir Cortana AI. “Cortana’yı sevdiğim kadar ve [voice actor Jen Taylor]343’ten Joseph Staten, Cortana’yı çok oyunculu bir yapay zeka yapmak için mevcut bir plan yok” dedi.

Bu arada Halo topluluk direktörü Brian Jarrard, oynanabilir Elites’in mevcut bir öncelik veya aktif geliştirmede bir özellik olmadığını doğruladı. Jarrard, şimdilik 343’ün Halo Infinite’in “temel sorunlarını” iyileştirmeye odaklandığını söyledi. Jarrard, “Sonunda oynanabilir Elite’lere ulaşabiliriz, ancak bunun şu anda bir öncelik veya aktif olarak üzerinde çalışılmadığı için üzgünüz,” dedi.

Halo Infinite’in bir sonraki büyük güncellemesi, 3. Sezon: Lone Wolves’un 3 Mayıs’ta çıkması olacak. Diğer şeylerin yanı sıra, iki yeni harita ve Last Spartan Standing modunu ekliyor. 343, oyuncuların daha düzenli olarak yayınlanan daha fazla içeriğe aç olduğunu anladığını, ancak stüdyonun her şeyden önce çalışanlarının sağlığına öncelik verdiğini, bu da güncellemelerin şimdilik daha yavaş yayınlanabileceği anlamına geldiğini söyledi.

TV dizisi Paramount+’da yayınlandıkça Halo Infinite için güncellemeler devam ediyor. Daha fazlası için 10 Paskalya yumurtasına ve son bölüm “Hesaplaşma”dan kaçırmış olabileceğiniz referanslara göz atın.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1