Naber dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biridir. Her yaş grubundan insan bunu iletişim kurmak, mesajlaşmak, fotoğraf ve video göndermek, sesli ve görüntülü arama yapmak vb. için kullanıyor. Platform yıllar içinde kullanıcıların bir gerekliliği haline geldiğinden, akıllı telefonlarındaki WhatsApp uygulaması tonlarca değerli veri taşıyor. Akıllı telefonunuzun kaybolması veya çalınması ya da değiştirmeye karar vermeniz durumunda verilerinizi kaybetmemeniz için WhatsApp, verilerinizi bulut depolama alanında yedekleme seçeneği sunar.

Android akıllı telefon kullanıcıları, sohbetler, resimler, videolar ve daha fazlası dahil olmak üzere WhatsApp verilerini yedekleyebilir. Google sürücüiken WhatsApp sohbet yedekleme Apple iPhone’da iCloud’da saklanır. Yedeklemenizi nasıl yapacağınızı bilmek için WhatsApp sohbetleri Google Drive’da bu adımları takip edebilirsiniz.

  1. Android akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki ‘üç nokta’ simgesine dokunun.
  3. Menüden Ayarlar üzerine dokunun.
  4. Sohbetler’e dokunun.
  5. Aşağı kaydırın ve Sohbet yedeklemesine dokunun.
  6. “Google Drive’a Yedekle seçeneğine” tıklayın ve tercihlerinizi seçin.
  7. O andaki WhatsApp sohbetlerinizin bir yedeğini oluşturmak için Yedekle düğmesine dokunun.

WhatsApp’ın Google Drive’daki sohbetlerinizin bir yedeğini otomatik olarak oluşturmasını istiyorsanız, Günlük veya Haftalık gibi bir geri dönüş aralığı seçerek bunu planlayabilirsiniz. Facebook’un sahip olduğu platform, sohbetlerde paylaşılan videoları da yedekleme seçeneği sunar.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9