Alphabet CEO’su Sundar Pichai bugün yaptığı açıklamada, şirketin 2022’nin ilk çeyreği için konferans görüşmesi Pixel 6’nın şimdiye kadarki en hızlı satan Pixel telefon olduğunu söyledi. Yönetici, 11 Mayıs Çarşamba günü başlayan ve 12 Mayıs Perşembe gününe kadar devam edecek olan gelecek ayki Google I/O Geliştirici Konferansını anlatan “Pixel 6, Pixel portföyü için ileriye doğru atılmış büyük bir adım” dedi.
Pichai, “Ve Pixel kullanıcılarının yanıtını görmek harika. Şimdiye kadarki en hızlı satan Pixel. Marka hakkında geniş bir tüketici bilinci oluşturuyor ve iyi ilerleme kaydediyoruz. Gelip bakacağımız ürünler için heyecanlıyım. Google I/O’da daha fazlasını paylaşmak için ileri.” Pichai’nin yorumları, Google’ın gelecek ayki etkinlikte orta sınıf Pixel 6a ve Google Pixel Watch’u tanıtmasını bekleyen birçok kişiye sahip.

Önümüzdeki ay Google I/O 2022’de iki yeni Google cihazı tanıtılabilir

Yönetici, Android ekibinin “I/O’da Android ve platformlarının sağladığı birçok yararlı özellik ve hizmeti sergileyeceğini” söyledi. Dürüst olmak gerekirse, bu yazarın görüşüne göre, Pixel 6 serisine dahil olan özel Android özelliklerini tanımlamak için doğru kelime yardımcıdır.

Gerçek zamanlı çeviri özellikleri, Sihirli Silgi (istenmeyen kişileri veya nesneleri fotoğraflarınızdan kaldırır) ve Hold for Me (Google Asistan’ın beklemede olduğunuzu izlemesini ve temsilci konuşmaya hazır olduğunda aramaya geri dönmesini sağlar) size göre) bir telefonda bulabileceğiniz en kullanışlı araçlardan bazılarıdır. Pichai, “Önümüzdeki yıllarda, geliştiricilere mobilde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları verirken yeni form faktörlerine, sorunsuz çoklu cihaz deneyimlerine ve kullanıcı gizliliği çıtasını yükseltmeye yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Google, hattın kullanıcı deneyimini etkileyen sayısız hataya rağmen Pixel 6 serisinde kesinlikle yükseliş gösteriyor. Bir hafta önce size Wave7 Research’e göre, hem Pixel 6 serisi hem de iPhone SE 3 iyi satmıyordu. Ancak 6 Haziran’da bir sonraki Pixel Quarterly Feature Drop geldiğinde, Pixel 6 Pro için Face unlock’ın yayınlandığını görebiliriz.

2019’da Pixel 4 ve Pixel 4 XL için kullanılabilen Yüzle kilit açmanın aksine, Pixel 6 Pro için yüz tanıma sistemi büyük olasılıkla 3D haritalama sunmayacaktır. Face ID ve Pixel 4 serisinin Face kilidini güvenli hale getiren şey 3D kullanımıdır. Bunun nedeni, 3D haritalama yüzünüzdeki her çıkıntıyı ve çentiği yakalarken, 2D yüz tanıma sistemi kameranın önüne yüzünüzün bir fotoğrafını koyan biri tarafından kandırılabilir.

Haziran Üç Aylık Özellik Düşüşü’nün Pixel 6 Pro için Yüz ile kilit açmayı içerdiği söylentisi

Yüz tanıma kilidi, beklendiği gibi bir yazılım güncellemesi ile Pixel 6 Pro’ya eklenebilirken, önceden uygun donanıma sahip olmadan, 3D haritalama söz konusu olmayacaktır. Ve Pixel 6 Pro’ya Yüz kilidini dahil etmeme kararı sözde son saniyede gelse de, telefonun ilk etapta 3D haritalama için gereken donanımla donatılacağını gösteren hiçbir şey yok.

Bununla birlikte, Pixel 6 Pro kullanıcılarının, çevrimiçi olarak yapılan satın alma işlemlerini doğrulamak için muhtemelen kullanamayacak olsalar da, Yüz ile kilit açma için 2D kullanmaları gerektiğinde çok üzüleceklerini düşünmüyoruz. 3D ve 2D arasındaki farkın ne olduğunu görmek için gözlerinizi kapatın ve elinizi alnınıza koyun ve çenenize doğru inin. Gözlerinizi, birbirlerine ne kadar yakın olduklarını ve burnunuzu hissedebilirsiniz.

Google Pixel 6 Pro’yu şimdi sipariş edin!

Boynunuza devam ederken dudaklarınız, çeneniz, çenenizin altındaki boşluk ve boynunuz var. Bu 3B’dir ve herkes için oldukça farklıdır. 2D hissetmek ister misiniz? Bir parça kağıt alın, masanın üzerine koyun, avucunuzu üzerine koyun ve aşağı kaydırın. Düzdür ve 2D kullanıldığında herkesin yüzü düzdür, bu nedenle finansal işlemleri doğrulamanız önerilmez. 3D Yüz ile kilit açma, 2D’den 100 daha fazla veri noktasına sahiptir.

Yüz ile kilit açma özelliğinin eklenmesi Pixel 6 Pro satışlarında artışa neden olabilir mi? Her şey sırayla. Bakalım özelliğin 6 Haziran’da yapılacak bir sonraki özellik düşüşünde görünüp görünmediğini görelim. Eğer öyleyse, o zaman bu konuşmaya devam edebiliriz.

Bu arada, bu hikayeye eşlik eden resmi videoya göz atarsanız, Google’ın güvenlik özellikleriyle ilgili, drag star ve Drag Race mezunları Trixie Mattel tarafından sunulan eğlenceli bölümü kaçırmayın. Videonun 19:20 işaretinde başlıyor.telefon-1