En yeni akıllı kapı kilidi sürümünün hemen ardından Wyze, evinize bu şekilde erişimi yönetmek için bir garaj kapısı denetleyicisini piyasaya sürüyor. Wyze Garaj Kapısı Kontrolörü bugün piyasaya çıkıyor ve 39,99 $ artı nakliye maliyeti. Bu gadget, bir Wyze Cam v3 ve bir kontrol kutusu kullanarak garaj kapınızı her yerden kontrol etmenizi ve görüntülemenizi sağlar, böylece Wyze uygulamasını kullanarak kapıyı açarken veya kapatırken kapıyı uzaktan görebilirsiniz. Wyze, benzer ürünlerde olduğu gibi kapınızın durumunu izlemek için bir temas sensörü kullanmak yerine, kapınızı izlemek için entegre kamerasına bazı yapay zeka teknolojileri yerleştiriyor.

Akıllı bir garaj kapısı kontrolörü, normal tıklama veya araba vizör düğmesinin kapsama alanı dışında olduğunuzda olduğu gibi, bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden uzaktan kontrol etmenize izin vermek için mevcut motorlu kapı açıcınıza bağlanan bir güçlendirme cihazıdır. Akıllı bir kapı kilidine çok benziyor ama garaj kapınız için ve garaj kapısını açık bırakıp bırakmadığınızı (ve kontrol etmek için eve dönerken) hatırlayamadığınızda o asırlık panik sorununu çözmenize yardımcı olabilir. . Bu teknolojinin yerleşik olduğu bazı garaj kapısı açıcıları da vardır, bu nedenle ek bir denetleyiciye gerek yoktur.

Wyze Garaj Kapısı Kontrol Cihazı, mevcut garaj kapısı açıcınızla çalışan bir kamera ve bir kontrol kutusunu birleştirir.
Resim: Wyze

Wyze, cihazının çoğu açıcı markasıyla uyumlu olduğunu ve bir çevrimiçi denetleyici sizinkinin onlardan biri olup olmadığını görmek için kullanabilirsiniz. Ancak Wyze kontrol cihazının, tescilli bir kontrol sistemi kullanan en popüler garaj kapısı açıcı markaları Liftmaster veya Chamberlain ile yerel olarak çalışması pek olası değildir. gibi şirketler meros ve arka rüzgar Chamberlain’in tescilli teknolojisini aşmak için denetleyiciyi bir uzaktan kumanda cihazına bağlamanız gereken hantal bir geçici çözüm geliştirdiler. Wyze, benzer bir çözümü olup olmadığını veya bu markalarla çalışıp çalışmayacağını söylemedi. Açıklama için ulaştık.

Diğer birçok akıllı garaj kapısı kontrol cihazının aksine, Wyze’ın cihazı, garaj kapısının açık mı yoksa kapalı mı olduğunu belirlemek için bir temas veya eğim sensörü kullanmaz. Bunun yerine, kapınızın durumunu görmek için kamerasının AI akıllılarına güvenir.

İyi sıralama. Garaj kapınızın açık olup olmadığını belirlemek için cihaz üzerinde makine öğrenimini kullanmıyor gibi görünüyor – bunun yerine, Wyze Cam Garaj Kapısı Denetleyicisinin kamerası QR kodunu izliyor. Evet, bunun çalışması için garaj kapınızın içine dev bir QR kodu yapıştırmanız gerekiyor.

Biraz tuhaf bir çözüm olsa da, kesinlikle yenilikçi bir çözümdür ve mevcut seçeneklerin çoğunda ortak bir sorunu giderir. En güvenilir sensörler bile şu veya bu nedenle yanlış okuma sağlayabilir. Evden kilometrelerce uzaktayken olmasını isteyeceğiniz son şey, garaj kapınızı kapatmak yerine açmaktır. (Bu, bir garaj kapısı kontrol cihazını test ederken yaşadığım bir şey ve bu yüzden her zaman görsel doğrulama için bir kamera da almanızı tavsiye ederim.) Büyük bir QR kod etiketinin daha iyi olup olmayacağı görülecektir.

Wyze Cam v3 ve Garaj Kapısı Denetleyicisi bir paket halinde satılacak veya Denetleyiciyi ayrı olarak satın alabilirsiniz.
Resim: Wyze

Donanım iki parçadan oluşur: Wyze Cam v3 ve Garaj Kapısı Denetleyici modülü, bir Mikro USB kablosu kullanarak Wyze Cam’a bağlanan küçük beyaz bir kutu. Bu kutu daha sonra ne zaman açılıp kapanacağını söylemek için kapı açıcınıza bağlanır. (Sadece mevcut kabloların yanına sıkışır, bu nedenle lehimlemeye gerek yoktur.) Mevcut duvar düğmenizin veya uzaktan tıklamaların işlevselliğini ortadan kaldırmaz.

Garajınızın tavanına kapı açıcınızla kamerayı ters takıyorsunuz. Manyetik bir yuvaya takılır ve açıcıya bağladığınız denetleyici modülünün yakınında olması gerekir. Wyze çift taraflı bant ve manyetik montaj aparatları sağlar, bu nedenle herhangi bir vidaya veya delmeye gerek yoktur, sadece yakındaki bir elektrik prizi tavandadır.

Kapı her açıldığında veya kapandığında kamera, Wyze uygulamasında görüntüleyebileceğiniz bir video kaydeder. Sınırlı ücretsiz depolama (12 saniye uzunluğunda) veya abone olursanız sınırsız Wyze’nin Cam Plus hizmeti (ayda 1,25 dolardan başlayan fiyatlarla). Kamera 1080p renkli gece görüşüne sahiptir ve Cam Plus ile insan, paket ve araç algılama da elde edersiniz. Ayrıca 7/24 kayıt için çıkarılabilir bir microSD kart kullanma seçeneği de vardır.

Son zamanlarda, Wyze’nin birinci nesil Wyze Cam ile müşterilerine uzun süredir devam eden bir güvenlik sorunu hakkında bilgi vermediği ortaya çıktı. Bu şeffaflık eksikliği, insanların evlerinde ve çevresinde, özellikle de buna erişime izin veren cihazlarda bağlı kameraları kullanma konusundaki endişelerini artırıyor.

Wyze uygulamasında, kapınızın açık bırakılması veya açılıp kapanması da dahil olmak üzere bir dizi bildirim seçeneği vardır. Bir açma / kapama geçmişi, ne zaman çalıştırıldığını gösterir ve uygulamadaki bir düğmeyi kullanarak garajı açıp kapatabilirsiniz. Kapıyı günün belirli bir saatinde otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlamak için Wyze uygulamasının Kurallar motorunu kullanabilir veya evden çıktığınızda otomatik olarak kapanması için coğrafi konumu kullanabilirsiniz.

Wyze Garaj Kapısı Denetleyicisi yalnızca bir kapıyı kontrol edebilir, bu nedenle birden fazla garaj kapınız varsa her biri için bir taneye ihtiyacınız olacaktır. Ses kontrolü ve akıllı ev rutinlerine entegrasyon için Amazon Alexa ve Google Asistan ile birlikte çalışacak.

Wyze, garaj kapısı denetleyicisini Wyze Cam v3 ile birlikte bir paket halinde satıyor, ancak Wyze Cam v3’ü içermeyen bir Wyze Garaj Kapı Denetleyicisi Yedek Parça Kitini 18,99 ABD doları artı nakliye karşılığında satın alabilirsiniz. Denetleyici yalnızca Wyze Cam v3 ile çalışır – şirketin önceki modellerinden hiçbiriyle değil.genel-2