Avustralya’nın yarışma bekçi dava ediyor Uber Teknolojileri A.Ş. ve tüketicileri yolculuk ücreti tahminleri ve iptal ücretleri konusunda yanılttığını kabul ettikten sonra, araç çağırma platformundan 26 milyon A$ (18.69 milyon$) para cezası talep etti.

bu Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) Salı günü https://www.accc.gov.au/media-release/ dedisüperuber-taksi-ücretleri-ve-iptal-ücretleri-hakkında-yanıltıcı-mahkeme-ifadeleri Uber, Aralık 2017 ile Eylül 2021 arasında tüketicileri, iptal istenmesine rağmen yolculukları iptal ettikleri için ücretlendirilecekleri konusunda uyardığını itiraf etti “ücretsiz iptal süresi” sırasında.

ACCC, “Uber, Avustralyalı kullanıcıları birkaç yıl boyunca yanlış yönlendirdiğini ve bazılarının, Uber’in kendi politikası uyarınca ücretsiz olarak iptal etme hakkına sahip olmalarına rağmen, iptal uyarısını aldıktan sonra yolculuklarını iptal etmemeye karar vermelerine neden olmuş olabileceğini kabul ediyor.” Başkan Gina Cass-Gottlieb söyledi.

ACCC ayrıca, algoritması neredeyse her zaman aralığı şişireceği ve gerçek ücretin şirketin en ucuz tahmininden daha düşük olacağı için Uber’in Uber Taksi seçeneği için yanlış temsil edilen ücret tahminlerini kabul ettiğini söyledi.

Cass-Gottlieb, “Uber’in uygulamasındaki yanıltıcı bilgiler, tüketicileri Uber Taksi seçeneğini seçip seçmeme konusunda bilinçli bir karar verme şansından mahrum etti.” Dedi.

Uber, https://www.uber.com/en-AU/newsroom/accc’nin ACCC sorunu gündeme getirdiğinden beri, “uygulama içi mesajlarımızı, iptal ücretlerinin tam olarak ne zaman olacağını netleştirmek için düzene sokmak için çalıştığını söyledi. binicilerin her zaman emin olması için her seferinde geçerli olmayacaktır.”

Düzenleyici ayrıca, ACCC ve Uber’in, araç çağırma platformunun ülkenin tüketici yasasını ihlal ettiğine dair beyanlar da dahil olmak üzere ortaklaşa mahkeme emri talep ettiğini ve buna cezalar verdiğini söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9