Mevcut yeni bir Steam Deck güncellemesi var ve sonunda Valve’in taşınabilir oyun bilgisayarına bir kilit ekranı ve isteğe bağlı bir PIN kodu dahil olmak üzere çok ihtiyaç duyulan bazı temel güvenlik seçeneklerini ekliyor. Bunun ötesinde, istemci güncellemesi ayrıca daha iyi bir başarı ekranı, birkaç erişilebilirlik seçeneği ve bazı pil iyileştirmeleri de ekler.

Bazı oyun güncellemeleri Steam Deck’te hasara neden olurken, Valve, daha fazla oyun için destek eklemenin dışında sessizce konsoluna hoş geldiniz iyileştirmeleri ekliyor. En son Steam Deck istemci güncellemesi muhtemelen en başından beri orada olması gereken bazı basit güvenlik ayarları da dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı yeni özellik ekler.

Şu an itibariyle Steam Destesi, kullanıcının bir PIN kodu kullanmak üzere ayarlayabileceği ve isteğe bağlı olarak “uyanma, önyükleme, oturum açma ve/veya Masaüstü moduna geçerken” görünen bir kilit ekranına sahiptir. PIN’i dokunmatik ekrandan veya giriş yaptığınız gibi konsoldaki hemen hemen her düğmeyi kullanarak girebilirsiniz. Konami kodu ya da başka birşey.

Bunun ötesinde, üzerinde çalışılan Çince, Japonca ve Korece desteğiyle birlikte 21 yeni yerelleştirilmiş klavye dili biçiminde bazı erişilebilirlik seçenekleri bulunmaktadır. Başarılar sayfası, “yüklemeyi daha hızlı ve gezinmeyi daha kolay” hale getirmek için yenilendi ve artık web tarayıcısı da dahil olmak üzere tek bir uygulamada birden çok pencere arasında geçiş yapabilirsiniz.

Güç iyileştirmelerine gelince, Valve, “boşta veya çok düşük kullanım senaryolarında” pil ömrünü artırdı, Steam Deck, şarj cihazınız düzgün çalışmıyorsa sizi uyarır ve LED ışığı artık birkaç saniye sonra söner. Güncelleme ayrıca performans menüsüne sınırsız bir kare hızı seçeneği ekler ve en iyi Steam Deck yuvaları için uyumluluğu iyileştirir. Sonuç olarak, hoş bir küçük güncelleme.

Steam Destesi alıp almama konusunda hala kararsızsanız, PCGamesN’in incelemesine göz atın.oyun-2